Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Muzyka z filmu "Moja Krew" wydana na CD

15 Luty 2010, 12:01

26 lutego wytwórnia "DreamMusic" wydaje na naszym rynku płytę z muzyką Marcina Macuka z głośnego polskiego filmu "Moja Krew", w którym wielką kreację aktorską zagrał Eryk Lubos.

 

Autorem muzyki do filmu jest Marcin Macuk, ceniony kompozytor, producent i multiinstrumentalista, współpracujący z zespołami Pogodno i Hey (był pierwszym basistą grupy) oraz z Katarzyną Nosowską. Ścieżka dźwiękowa filmu "Moja Krew", to po części muzyka instrumentalna, muzyka tła, która towarzyszy głównemu bohaterowi w najważniejszych momentach.

Marcin Macuk tak mówi o muzyce z soundtracku:

"Chciałbym aby całość muzyki pozostawała bardziej fakturą pełną napięć niż hołdowała wyrazistej, prostej melodii. Trochę tak jak stan wewnętrzny Igora, rozedrganego, rozchwianego. Muzyce bliżej do impresji na temat obrazu niż samodzielnej formie z wyraźnym początkiem i końcem. Lubię jak muzyka w filmie jest głosem które stawia pytania bez konieczności odpowiedzi."

 

Na płycie znalazły się też piosenki pokazujące emocjonalne zderzenie mocnego, nocnego życia, w wir którego rzuca się na chwilę główny bohater, z delikatnością bohaterki, która zdaje się być ratunkiem dla Igora. Z racji tego, że w filmie ważną rolę stanowi świat Wietnamczyków w Polsce, pojawiają się też nastrojowe utwory zaśpiewane w tym języku. Ten soundtrack to koncept album, opowiadający historię głównego bohatera, jego przemiany wewnętrzne, a także ilustrujący odchodzący świat Stadionu X-lecia.
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2021 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni