Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

"1920: Bitwa Warszawska" Krzesimira Dębskiego - szczegóły wydania

10 Wrzesień 2011, 14:25

Znana jest już okładka oraz lista utworów jednej z najbardziej oczekiwanych rodzimych ścieżek dźwiękowych tego roku. Soundtrack 1920: Bitwa Warszawska Krzesimira Dębskiego do filmu Jerzego Hoffmana pojawi się w sklepach już 20 września 2011 r.

Album dostępny będzie aż w dwóch wydaniach -  jednopłytowym oraz limitowanym dwupłytowym, zawierającym film Hanny Polak i Rafała Przygody pt. 1920 Bitwa Warszawska oraz reportaż ze studia nagraniowego.

Kompozytor swoją muzykę nagrał z udziałem orkiestry Sinfonia Varsovia oraz chórów Capella Corale Varsaviana oraz Accentus z Parafii Św. Huberta w Zalesiu Górnym. Promującą film piosenkę, napisaną wspólnie z Jackiem Cyganem, wykonuje Natasza Urbańska.

Lista utworów:


CD
1. Romanza
2. Na Warszawę, Berlin, Paryż
3. Pomposo sovietico
4. Kocham cię, wyjdz za mnie, idę do wojska
5. Międzynarodówka Budionnego
6. Rozłąka (Lento)
7. Lament (Guerrico)
8. Tren
9. Wyrok śmierci (Lugubre)
10. Wszyscy do boju
11. Pijany bolszewik (Giocoso)
12. Sarabanda żałobna
13. Polski kontratak
14. Gospody pomiluj
15. Polonez 1920
16. Ljuba bradcy, ljuba - Aleksander Birman
17. Tylko ty - Natasza Urbańska
18. Thaiti - Natasza Urbańska
19. Charleston Oasis
20. Wiazanka wojskowa - Natasza Urbańska
21. Soviet kan-kan
22. Maniuśka - Ewa Wiśniewska
23. Śpiewka 1920 - Natasza Urbańska


DVD
1. Film Hanny Polak i Rafała Przygody - 1920 Bitwa Warszawska
2. Reportaż ze studia nagraniowego


Krzesimir Dębski jest jednym z naszych najlepszych i najpopularniejszych kompozytorów. Studiował kompozycję w Poznańskiej Akademii Muzycznej u Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę u Witolda Krzemieńskiego. Jako lider jazzowego zespołu String Connection koncertował od roku 1980 w całej niemal Europie, a także w USA i Kanadzie.
Jest laureatem I nagrody Światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart w Belgii (1983) oraz Nagrody im. St. Wyspiańskiego (1985). W latach osiemdziesiątych wielokrotnie zdobywał tytuł "Najlepszego Skrzypka, Kompozytora, Aranżera Roku" w ankietach magazynu Jazz Forum. W roku 1985 znalazł się na liście dziesięciu najlepszych skrzypków jazzowych amerykańskiego pisma Down Beat. Zdobył również wiele nagród w konkursach radiowych i płytowych. Uczestniczył w festiwalach w Reno (USA), Paryżu, Norymberdze, Helsinkach, Hadze, Montrealu, Konsbergu, Baden-Baden. Nagrał kilkanaście płyt ze swoimi kompozycjami dla wielu wytwórni płytowych.
Kuba:

Nie mam złudzeń co do filmu. Hoffmanowi mogły udać się bitwy, bo ma rękę do scen masowych, ale dramaturgicznie to będzie zsiadłe mleko. Muzyka jednak zapowiada się pysznie. Dębski to utalentowany kompozytor, złego słowa powiedzieć o nim nie można. Czekam na wydawnictwo bardziej niż na niejeden hit zza wielkiej wody.

mimo:

Jeden z gorszych filmów Hoffmana. Sceny batalistyczne mało realistyczne. Dla przykładu podam tu wątki walk sam na sam, sztuczne pokazane walki na bagnety. A przecież już kilkadziesiąt lat temu kręcili te łatwe przecież sceny walki. Jak ktoś nie wierzy to niech dokładnie się przyjrzy walkom żołnierzy gdy w momencie pchnięcia kamera gdzieś ucieka i wogóle jakoś tak sztucznie. Drugą rzeczą, która mnie drażniła w tym filmie to nazbyt ukazywanie pani urbańskiej, wg mnie ktoś chciał na siłę z niej zrobić nową gwiazdkę filmowa, ale niestety mało przekonująco odtwarzała rolę i wogóle nie pasowała mi tu. Czyli krótko podsumowując duży minus za to co Hoffman był znany i podziwiany, czyli filmową batalistykę no i za nieumiejętny casting na odtwórczynię głównej roli. A szkoda film zapowiadał się wspaniale.


Soundtracks.pl

© 2002-2021 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni