Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Zakuposzał, czyli nowości wydawnicze

19 Maj 2012, 09:56

W ostatnich dniach najważniejsze wytwórnie związane z muzyką filmową wprowadziły nie lada zamieszanie na rynku, ogłaszając swoje najbliższe plany wydawnicze. 3-płytowe megawydanie Star Trek: The Motion Picture Jerry'ego Goldsmitha czy wznowienie zapomnianego arcydzieła Johna Williamsa Jane Eyre to niejedyne pozycje, które przykuły uwagę kolekcjonerów, zadając jednocześnie bolesny cios w ich portfele.

Pierwsza uderzyła Varese Sarabande, wznawiając w ubiegły poniedziałek klasyczne wydanie wybitnego soundtracku do filmu Romana Polańskiego Chinatown. Ta premiera wzbudziła spore kontrowersje wśród fanów, albowiem pod względem zawartości tegoroczny krążek nie różni się niczym od tego z 1995 r. Faktem jest jednak, że niezapomniana ścieżka dźwiękowa Jerry'ego Goldsmitha rozeszła się co do jednego egzemplarza i od wielu lat była w zasadzie niedostępna w normalnej sprzedaży. Najnowsze wydanie ma lekko zmienioną okładkę oraz poprawioną jakość dźwięku. Przypominamy, że nie dalej, jak 8 maja nakładem La La Land Records  ukazało się inne dzieło do obrazu Polańskiego - Dziecko Rosemary Krzysztofa Komedy.

Nie jest to jedyne wznowienie ze stajni Roberta Townsona. Po 25 latach doczekała się go również ścieżka dźwiękowa Elmera Bernsteina do filmu Amazing Grace and Chuck. W sprzedaży ukazały się także soundtracki m.in. z 3. części serii Karate Kid (B. Conti) czy szpiegowskiego thrillera Igła (M. Rozsza). Ta ostatnia rozeszła się jak ciepłe bułeczki. Więcej informacji na: www.varesesarabande.com

Dla osób, które nie będą mogły w tym roku odwiedzić Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, Varese przygotowało podwójny zestaw DVD-CD z nagraniem koncertu Obcy - Biomechaniczna Symfonia z 3. Fimucite na Teneryfie z 2009 r. Na płytach znalazły się utwory z 4 części serii Obcy oraz z filmu Alien vs Predator: Requiem. Orkiestrą dyryguje Diego Navarro.

Największa niespodziankę przygotowała jednak dla swoich słuchaczy La La Land Records. Już 5 czerwca ukaże się 3-płytowe wydanie jednej z najbardziej znanych i cenionych prac Jerry'ego Goldsmitha - Star Trek: The Motion Picture. Ponad 3,5 godzin materiału, w których zawrze się kompletna ścieżka dźwiękowa, jej wydanie albumowe, utwory niewykorzystane, wersje alternatywne a nawet piosenki inspirowane tą muzyką. Więcej informacji: http://trekmovie.com/2012/05/18/exclusive-track-listing-details-for-star-trek-tmp-complete-score-bts-video/Nieco wcześniej, bo już w najbliższy wtorek, do sprzedaży trafi wznowienie jednego z najmniej znanych, a jednocześnie jednego z najpiękniejszych soundtracków Johna Williamsa - Jane Eyre. Podobnie jak w przypadku Chinatown, album będzie powieleniem niedostępnego już w regularnym obiegu krążka (wydanego przez Silva Screen Records z 1999 r.). Nowe wydanie wyróżniać się będzie lepszą jakością dźwięku oraz nową, 24-stronnicową książeczką. Więcej na: www.lalalandrecords.com


Dla tych, którym wrażeń ze Star Trekiem będzie za mało, a którzy się nie załapali na dwupłytowy album do 5. części cyklu, jaki w 2010 r. wypuściła La La Land Records, niespodziankę przygotowała z kolei Intrada. Star Trek V: The Final Frontier ukazuje się nakładem tejże wytwórni w postaci identycznej jak u konkurencji, jednak w nieco zmienionym opakowaniu, zgodnym z innymi wydaniami z serii. Poza STV nakładem Intrady ukazał się soundtrack do filmu Boba Rafelsona Listonosz zawsze dzwoni dwa razy (M. Small). Więcej na: http://store.intrada.com/Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2021 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni