Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

"Polacy w Hollywood" - Koncert Agencji Muzycznej z cyklu ?W dobrym towarzystwie?

26 Kwiecień 2016, 22:16

Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza 16 maja br. o godzinie 19.00 do Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie na koncert muzyki filmowej, zatytułowany ?Polacy w Hollywood?. Kompozycje Krzysztofa Komedy, Henryka Warsa, Victora Younga, Wojciecha Kilara i Bronisława Kapera, zagra znakomity pianista Kuba Stankiewicz i jego trio.
Kuba Stankiewicz od wielu lat należy do ścisłej czołówki polskich pianistów jazzowych. W latach 1987-1990 studiował w Berklee College of Music w Bostonie (dyplom w klasie fortepianu), gdzie został wyróżniony Nagrodą Oscara Petersona. Był półfinalistą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Grał z zespołem Jana Ptaszyna Wróblewskiego, z kwintetem i kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego (płyty ?Open? i ?Song Of Innocence?), w kwartecie z Henrykiem Miśkiewiczem, Adamem Cegielskim oraz Cezarym Konradem (płyta ?Northern Song? z 1993 r., wybrana przez czytelników Jazz Forum Płytą Roku), współtworzył formację Traveling Birds (Darek Oleszkiewicz, Piotr Wojtasik, Piotr Baron, Cezary Konrad), której nagrania (?Traveling Birds Quintet? z 1994 i ?Return To The Nest? z 1995) ugruntowały jego mocną pozycję na krajowej scenie. Wśród innych muzyków, z którymi grał, należy wymienić: Scotta Hamiltona, Arta Farmera, Sheilę Jordan, Janusza Muniaka, Tomasza Szukalskiego i Annę Marię Jopek. Wydał znakomite albumy: ?Chopin Songbook?, zaprezentowany na festiwalu Jazz Jamboree w 2003 r. i podczas Roku Chopinowskiego w 2010 r., ?Spaces?, nominowany do nagrody Fryderyk 2013 w kategorii Album Roku - Muzyka Jazzowa, a także solową płytę z własnymi interpretacjami muzyki filmowej Wojciecha Kilara.
 
Wojciech Pulcyn - kontrabasista, absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina na wydziale jazzowym. Otrzymał wiele nagród muzycznych, w tym m.in.:  I nagrodę i wyróżnienie za kompozycję na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie (1995), I nagrodę na Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach  (1997) oraz wyróżnienie na konkursie Zespołów Jazzowych w Hoeilaart (Belgia), wyróżnienie na Konkursie Zespołów Jazzowych Sarteano  we Włoszech (1998). Skomponował muzykę do spektakli: ?Transatlantyk" Witolda Gombrowicza  oraz ?Krzywa wieża? Nadieżdy Ptushkiny. Współpracował m. in.: z Piotrem Baronem, Ewą Bem, Wojtkiem Karolakiem, ?Audiofeling Band? Pawła Kaczmarczyka, z zespołem ?Kapela ze wsi Warszawa?, Sławomirem Kulpowiczem, Henrykiem Majewskim, Robertem Majewskim, Januszem Muniakiem, Maciejem Sikałą, Mateuszem Smoczynskim, Januszem Skowronem, Wojtkiem Staroniewiczem, Jarkiem Śmietaną, Michalem Urbaniakiem, Bobby Watsonem, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Izą Zając, Monty Watersem. Obecnie współpracuje z zespołami: Kazimierz Jonkisz ?Energy?, Rafał Sarnecki Quartet ,Piotr 'Bocian' Cieślikowski Trio, Gasperem Bertoncelj, Mariuszem Lubomskim, Weroniką Grozdew i kapelą do Szymanowskiego, Kuba Stankiewicz Trio, Danielem Kramerem, Olgą Boczar, Grażyną Auguścik, Bogdanem Holownią, Kevinem Mahoganym i Jarkiem Wistem.
 
 
Sebastian Frankiewicz jest absolwentem Wydziału Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej. Laureat konkursów Jazz Nad Odrą we Wrocławiu, Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach, Złotego Krokusa w Jeleniej Górze i Bielskiej Zadymki Jazzowej. Od 2002 roku współpracuje z Michałem Urbaniakiem. W latach ubiegłych członek zespołów Janusza Muniaka, Lory Szafran, Zbigniewa Namysłowskiego, Artura Dutkiewicza, Mariusza Lubomskiego, Miki Urbaniak, Zbigniwa Wegehaupta oraz grupy ?Bisquit?, promowanej przez wytwórnię Kayax. Koncertuje również z  Agą Zaryan, Grażyną Auguścik, Urszulą Dudziak i Januszem Skowronem. W styczniu tego roku odbył się koncert inaugurujący powstanie autorskiego zespołu z saksofonistą Radkiem Nowickim i kontrabasistą Andrzejem Święsem, w programie którego znajdują się kompozycje własne członków grupy.

Bilety do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl oraz godzinę przed koncertem w kasie studia.Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2020 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni