Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Kameralne brzmienia muzyki filmowej

25 Lipiec 2016, 23:55

Czy chcielibyście usłyszeć wielkie filmowe tematy w kameralnych aranżacjach? Jest ku temu niezwykła okazja. W toruńskim Dworze Artusa już w piątek rusza cykl koncertów, podczas których zaprezentowane zostaną znane i mniej znane muzyczne hity. 


Na repertuar złożą się poruszające utwory, które nikogo nie pozostawią obojętnym. Gra o Tron, Anioły i Demony, Dobry Zły i Brzydki, Władca Pierścieni, Osada, Harry Potter, Różyczka, a także motywy filmowe nie znane szerszej publiczności, pochodzące z takich filmów jak Wielkie Piękno, Travelling Birds, czy Io non Ho Paura. To jedyna i niepowtarzalna okazja, aby na żywo, w kameralnych aranżacjach posłuchać dokonań Johna Williamsa, Hansa Zimmera, Ennio Morricone, Howarda Shore`a, Michała Lorenca, ale także Jamesa Newtona Howarda, Trevora Jonesa i Bruno Coulaisa.

Wykonania wielkich filmowych tematów podjął się Kwartet Infinito, tworzony przez absolwentki Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu oraz Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Artystki z powodzeniem występują w salach koncertowych, w budynkach sakralnych, jak i na świeżym powietrzu. W roku 2014, kwartet rozpoczął współpracę z Toruńskim Chórem Męskim Copernicus oraz Toruńską Orkiestrą Wojskową, którą kontynuuje do dziś. Natomiast aranżacjami utworów zajął się toruński kompozytor Tomasz Cywiński. Repertuar każdego z koncertów będzie się nieco różnił od pozostałych, aby dostarczyć publiczności jak najwięcej muzycznych wrażeń. 

Mamy dla Was dwie bezpłatne podwójne wejściówki na każdy z koncertów!

Aby je otrzymać, wystarczy wysłać maila na adres redakcja@soundtracks.pl z odpowiedzią na pytanie:

Co najbardziej zachwyca Cię w muzyce filmowej?

Najciekawsze odpowiedzi nagrodzone zostaną podwójnymi wejściówkami na wybrany koncert w Dworze Artusa w Toruniu. Prosimy podać termin koncertu, jaki Was interesuje. Na maile czekamy do piątku 29 lipca, do godziny 10.00.

Terminy kameralnych koncertów muzyki filmowej:

  • 29 lipca (piątek) godz. 20:00
  • 30 lipca (sobota) godz. 13:00
  • 1 sierpnia (poniedziałek) godz. 19:00
  • 3 sierpnia (środa) godz. 19:00

Bilety na stronie www.artus.torun.pl.

     


Bibliomisiek:

Foto nawiązuje chyba do "Stand By Me" z 1986 :)


Soundtracks.pl

© 2002-2020 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni