Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Muzyka z bajki "Pszczółka Maja" na CD!

18 Sierpień 2016, 20:39

Czeska muzyka z ponadczasowego japońskiego serialu animowanego zrealizowanego na podstawie niemieckiej książki! A do tego polskie piosenki śpiewane przez Zbigniewa Wodeckiego i Jana Kociniaka. To wszystko znajdziemy w nowym wydawnictwie, które już niedługo będzie dostępne na rynku.
Choć Zbigniew Wodecki przyznaje, że zaśpiewał Pszczółkę Maję przypadkiem, to związał z tym przebojem całe swoje życie. Oryginalna wersja piosenki, znana z czołówki animowanego serialu oraz małej płyty winylowej wydanej w 1981 roku, nie była jednak nigdy dostępna na CD. Teraz wraca z mniej znanymi Piosenką Konika Polnego i Piosenką Gucia (śpiewa filmowy Gucio - Jan Kociniak), ale przede wszystkim z oryginalną muzyką ilustracyjną Karela Svobody - dostępnej w Polsce po raz pierwszy!

To doskonały przykład, jak napisać tematy przyjazne młodszemu odbiorcy, ale dalekie od banału. Są tutaj i liryczne momenty, zdominowane przez fortepian i słodką sekcję smyczkową, i żywe, skoczne tematy eksponujące m.in. analogowe syntezatory. Barwna i spójna całość, spowita w nostalgicznej mgle - niegdyś słyszana jedynie na dalekim planie, schowana za dialogami i efektami dźwiękowymi, teraz powraca w pełnym blasku.

Płyta Pszczółka Maja to kolejne wydawnictwo oficyny GAD Records, która w swojej serii muzyki filmowej opublikowała m.in. soundtrack z kultowego serialu kryminalnego 07 zgłoś się oraz kompletną muzykę z W pustyni i w puszczy Władysława Ślesickiego. Okładkę ozdobiła ilustracja Dawida Ryskiego - uznanego grafika młodego pokolenia, współpracującego m.in. z Esquire, The New York Observer i wieloma polskimi magazynami. W książeczce dołączonej do płyty znalazł się tekst śledzący losy kolejnych adaptacji Pszczółki Mai.

Album ukazuje się jako jednorazowa, limitowana edycja - 500 sztuk.

(Informacja prasowa)
p4w3l:

Już mam!!!

Anna Józefiak:

I jakie wrażenia?


Soundtracks.pl

© 2002-2020 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni