Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

BRIAN TYLER - "STANDING UP": premiera ścieżki dźwiękowej [UPDATE]

16 Sierpień 2013, 07:57Już 24 września będzie miała miejsce premiera jednej z najciekawszych ścieżek dźwiękowych tego roku - STANDING UP. Skomponował ją BRIAN TYLER.

STANDING UP (początkowo realizowany pod tytułem GOAT ISLAND) to niezależne i skromne kino familijne, nakręcone w październiku 2011 roku w zaledwie 18 dni przy bardzo skromnym budżecie ok. 5 mln $. Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest D.J. Caruso, znany z reżyserii takich filmów jak: Jezioro Salton, Złodziej życia, Eagle Eye czy Jestem Numerem Cztery.

Scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej w USA powieści dla młodzieży The Goats, autorstwa jednego z najbardziej znanych amerykańskich powieściopisarzy - Brock'a Cole'a. Książka po raz pierwszy wydana została w 1987 roku.

Pierwszy pokaz prasowy filmu STANDING UP odbył się rok temu w Cannes poza głównym konkursem, a obraz został ciepło przyjęty przez krytyków. Przez ostatni rok produkcja odwiedziła kilka festiwali, by w tym roku w sierpniu w limitowanym nakładzie ukazać się w kinach studyjnych w USA i równocześnie na płytach DVD.

Kompozytor BRIAN TYLER pracował już z reżyserem D.J. Caruso w 2008 roku przy wysokobudżetowej produkcji Stevena Spielberga - Eagle Eye. Caruso i Tyler za rok pracować będą wspólnie po raz trzeci - przy wysokobudżetowej produkcji sci-fi INVERTIGO, produkowanej przez Sony Pictures.

Muzyka do STANDING UP została nagrana w listopadzie 2011 roku w Bratysławie z The Slovakia National Symphony Orchestra. Brian Tyler w ostatnich latach kilka razy odwiedzał stolicę Słowacji - tam nagrano jego ścieżki dźwiękowe do dwóch gier komputerowych (Lego Universe, Call Of Duty: Modern Warfare 3), dwóch filmów (Final Destination 5, The Expendables 2) oraz serialu animowanego Transformers Prime.

Twórca tym razem postawił na wyjątkowo skromny skład orkiestry. Jak na osobę i dotychczasową twórczość kompozytora, ścieżka dźwiękowa zaskakuje brzmieniem, emocjami i liryką. Brian Tyler udowadnia, że świetnie czuje się nie tylko w rozpisanych na wielkie składy orkiestrowe dynamicznej muzyce akcji, ale również w wyjątkowo skromnych ścieżkach dźwiękowych, jak ta. Od 24 września słuchacze będą mogli zapoznać się z piękną muzyką z STANDING UP w domowym zaciszu, słuchając jej z płyty wydanej przez Varese Sarabande.

UPDATE - 20.08.2013:

Płyta jest już dostępna na iTunes pod tym linkiem . Premiera wersji fizycznej bez zmian - 24.09.


Klipy wszystkich utworów można już odsłuchać na Amazon.com

Poniżej prezentujemy okładki i listę utworów wydania:

01. Standing Up Main Theme (4:15)
02. Grace (1:18)
03. High Jinx (1:56)
04. Forever And Back (2:57)
05. Adventure Through The Woods (2:33)
06. Momentum (4:07)
07. Sunrise (3:04)
08. Motel Sell (2:57)
09. Connection (1:54)
10. Affirmations (3:46)
11. Adrift In Memory (1:57)
12. The Getaway (1:54)
13. We've Gotta Go (2:21)
14. Howie's Secret (2:45)
15. Officer Not So Friendly (2:35)
16. Empathy (2:29)
17. Finale (5:15)
18. End Titles (1:57)

Zachęcamy do zapoznania się z fragmentem filmu - całymi napisami końcowymi z muzyką Tyler'a:Poniżej do wysłuchania muzyczna suita z filmu:Poniżej przedstawiamy plakat filmu i okładkę wydania DVD:Polecamy również prawie 3-minutowy zwiastun filmu:Raffalsky:

Maj god, who cares?? :)

Paweł:

Komentarze pana Raffalsky przy kolejnych, dowolnych newsach o Tylerze to już typowe i dość dziecinne hejterstwo. Tyler jest ostatnio jednym z nielicznych kompozytorów w Hollywood, którzy przeżywają rozkwit formy i potwierdzają to kolejne angaże i projekty, jak i oceny w recenzjach na portalach. Można go lubić lub nie, ale po co takie rzeczy pisać? Dzięki za tego newsa, pewnie bym w życiu nie usłyszał o tym maleńkim filmie - temat główny piękny, choć wydaje mi się, że słychać momentami zapożyczenia stylistyki Newmana i Hornera. No ale teraz kopie słychać u każdego nazwiska więc to żadna wada. Trailer filmu też ciekawy, rozglądnę się za seansem ;-)

Adam Krysiński:

Heh, nie ma się co przejmować Panem Rafalskim :P Widać Tyler mu nadepnął na odcisk lub ucho ;-) A news dodany celowo, żeby pokazać, iż już praktycznie pierwszoligowy kompozytor potrafi zrobić w zasadzie za darmo fajny, malutki film i nagrać do niego ciekawą muzę, inną niż do tej pory robił. Ale fani czekają przede wszystkim na Thora 2 :D

Raffalsky:

A elokwencja Pan a Pawła wręcz poraża i rzuca na kolana. A ty Adam byś się wziął do pisania recenzji, a nie prowadzisz tu oficjalny fan page Tylerka :D

Adam Krysiński:

phi, odezwał się zarobiony na portalu :P

Raffalsky:

zarobiony to fakt, ale nie na portalu ....

Marek:

Czy ja dobrze zrozumiałem? Tyler jest pierwszoligowym kompozytorem? My God.


Soundtracks.pl

© 2002-2022 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni