Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

BRIAN TYLER - "THOR 2: THE DARK WORLD": NA 5 MINUT PRZED PREMIERĽ!

18 Październik 2013, 23:01


Szybkimi krokami zbliża się premiera oryginalnej ścieżki dźwiękowej z jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów roku - THOR 2: THE DARK WORLD (THOR 2: MROCZNY ŚWIAT). Autorem muzyki do filmu jest BRIAN TYLER. Soundtrack zostanie wydany w dwóch formatach i w dwóch różnych terminach.

Wytwórnia Marvel/Walt Disney ogłosiła w połowie czerwca bieżącego roku, że to właśnie Brian Tyler zastąpi na stanowisku kompozytora przy tym filmie Cartera Burwella, który był pierwotnie zaangażowany w projekt i którego muzyka została odrzucona. Warto wspomnieć, że w tym roku Tyler zilustrował muzycznie największy tegoroczny przebój kinowy - IRON MAN 3, również ze stajni Marvela. Film zarobił na całym świecie aż 1,2 miliarda dolarów, co dało mu piątą pozycję na liście najbardziej dochodowych filmów w całej historii kina. Muzyka Tylera została dobrze przyjęta przez branżę i krytyków, a angaż do Thora 2 był tego następstwem.

To sytuacja bez precedensu. Do tej pory nigdy nie zdarzyło się, aby ten sam kompozytor w ciągu jednego roku był autorem muzyki do dwóch niezależnych od siebie wysokobudżetowych produkcji z jednego komiksowego uniwersum. Brian Tyler staje się tym samym jednym z najbardziej rozchwytywanych i docenianych autorów muzyki filmowej w Hollywood.

Wytwórnia Marvel tak ceni sobie rozpoczętą współpracę z Tylerem, że jednocześnie zamówiła też u kompozytora nową oprawę dźwiękową do swojego filmowego logo. Po raz pierwszy zaprezentowane ono będzie przed seansem Thora 2.


(stara wersja logo wytwórni, jeszcze bez muzyki)

Muzyka do Thora 2 została nagrana w legendarnym Abbey Road Studios w Londynie, a wykonała ją słynna Philharmonia Orchestra Esa-Pekki Salonena pod batutą Briana Tylera. Realizatorem nagrań był długoletni współpracownik kompozytora - Joel Iwataki.

Brian Tyler do współpracy nad ścieżką dźwiękową z Thora 2 zaprosił uznaną irańską wokalistkę - AZAM ALI. Artystka swoje wokale nagrywała w Montrealu. Jej najsłynniejsze dokonanie na potrzeby muzyki filmowej powstało 10 lat temu i było owocem pierwszej współpracy Tylera z Ali - przy słynnych DZIECIACH DIUNY. To właśnie wtedy młoda wokalistka wykonała brawurowo niezapomnianą pieśń Inama Nushif, do której muzykę i słowa skomponował Brian Tyler.

Soundtrack ten dał mało znanemu i bardzo młodemu wówczas kompozytorowi przepustkę do Hollywood. Wielka popularność tej muzyki wpłynęła też na szybki rozwój kariery irańskiej wokalistki. Ali współpracowała z Tylerem jeszcze kilka razy - m.in. przy filmach Godsend, Paparazzi i Partition. Ostatnio piękne wokalizy tej wybitnej i cenionej na świecie artystki mogliśmy podziwiać m.in. w muzyce z Johna Cartera autorstwa Michaela Giacchino.


Muzyka z filmu Thor 2: Mroczny Świat zostanie wydana w formie cyfrowej 28 października przez Hollywood Records. Na płycie kompaktowej album ukaże się natomiast w nielimitowanym nakładzie 12 listopada nakładem wytwórni Intrada. Będzie to kolejna płyta z ekskluzywnej disneyowskiej serii tej doskonale znanej fanom muzyki filmowej specjalistycznej wytwórni. Na płycie znajdzie się również premierowe muzyczne logo Marvela skomponowane przez Tylera.

Poniżej prezentujemy okładkę i listę utworów wydania:01. Thor: The Dark World (2:10)
02. Lokasenna (2:31)
03. Asgard (1:55)
04. Battle Of Vanaheim (1:39)
05. Origins (3:49)
06. The Trial Of Loki (2:38)
07. Into Eternity (3:40)
08. Escaping The Realm (3:53
09. A Universe From Nothing (2:20)
10. Untouchable (4:08)
11. Thor, Son Of Odin (1:51)
12. Shadows Of Loki (2:25)
13. Sword And Council (3:46)
14. Invasion Of Asgard (2:59)
15. Betrayal (4:02)
16. Journey To Asgard (2:17)
17. Uprising (2:35)
18. Vortex (2:20)
19. An Unlikely Alliance (3:47)
20. Convergence (3:42)
21. Beginning Of The End (5:20)
22. Deliverance (2:21)
23. Battle Between Worlds (3:29)
24. As The Hammer Falls (2:40)
25. Legacy (4:08)
26. Bonus Track - Marvel Studios Fanfare (0:29)

Czas łączny płyty - 76:55

Poniżej prezentujemy trzy zdjęcia z sesji nagraniowej:THOR 2: MROCZNY ŚWIAT to kontynuacja przygód Thora, który nie ustaje w walce o ocalenie Ziemi i pozostałych Ośmiu Królestw przed tajemniczym, starszym niż wszechświat wrogiem. Po wydarzeniach z filmów Thor i Avengers, Thor próbuje zaprowadzić porządek w kosmosie, ale starożytna rasa, dowodzona przez mściwego Malekitha powraca, by zepchnąć wszechświat w ciemność. Stając do walki z wrogiem, którego nie może pokonać nawet Asgard pod wodzą Odyna, superbohater musi udać się na niebezpieczną wyprawę, podczas której ponownie zjednoczy siły z Jane Foster i poświęci wszystko, by ratować nas wszystkich.

Światowa premiera produkcji w reżyserii Alana Taylora zapowiedziana została na 8 listopada. Poniżej prezentujemy finalny zwiastun filmu oraz plakat kinowy:Miroslaw:

jednym zdaniem gosc sie nie obija

Adam Krysiński:

Za bardzo nie ma czasu się obijać. Wreszcie :)


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni