Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

James Bond na 7. FMF i Soundtracks.pl - On Her Majestys Secret Service

06 Wrzesień 2014, 09:38


Zapraszamy do zapoznania się z szóstą częścią bondowskiego cyklu na portalu Soundtracks.pl o piosenkach z wszystkich filmów o Jamesie Bondzie.

Cykl przygotowany został przez Adama Krysińskiego specjalnie z okazji zbliżającego się 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, podczas którego jednym z punktów programu będzie Wielka Gala z Jamesem Bondem - Koncert 007: The Best of James Bond. Codziennie prezentować będziemy Wam szczegóły o piosence z kolejnego chronologicznie filmu o Jamesie Bondzie.

Zapraszamy na internetową stronę 7. FMF - www.fmf.fm06. On Her Majesty's Secret Service (1969 rok)

Piosenka tytułowa - "We Have All The Time In The World"
Wykonanie - Louis Armstrong
Autorzy - John Barry (muzyka) i Hal David (słowa)

Szósty film o przygodach Bonda - W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości, to drugi z serii i jak na razie ostatni bondowski film, który w czołówce nie ma piosenki, a utwór instrumentalny. Słynny temat jest również ważnym momentem w historii całej muzyki filmowej - po raz pierwszy w aż takiej skali w tym gatunku wykorzystano syntezator Moog'a, który pojawił się w przemyśle muzycznym zaledwie rok wcześniej. Warto wspomnieć również, że w motywie "gunbarrel" filmu Bond klęka na jedno kolano podczas strzału, co nie zdażyło się dotąd w żadnym innym bondowskim "gunbarrelu".

Piosenkę ?We have all the time in the world? - uznawaną zgodnie przez krytyków za jedną z najpiękniejszych ballad w historii całej muzyki rozrywkowej - skomponował John Barry, a autorem słów był Hal David. Tytuł piosenki zaczerpnięty został z ostatniego zdania z tej powieści Iana Fleminga, oraz z ostatniej sceny filmu. Barry od początku wiedział, że jedynym wykonawcą, który może zaśpiewać ten utwór był Louis Armstrong. Udało mu się przekonać też do tego producentów. Armstrong był już wówczas na muzycznej emeryturze spowodowanej pogarszającym się coraz bardziej stanem zdrowia, ale zachwycony przepięknymi słowami piosenki zgodził się ją zaśpiewać. Była to ostatnia piosenka jaką nagrał i zaśpiewał w swoim życiu - zmarł niespełna półtora roku później na atak serca po długiej i ciężkiej chorobie.

Utwór pojawia się w całości w długiej scenie filmu, ilustrującą pierwsze spotkania i randki Bonda ze swoją przyszłą żoną Tracy. Piosenka ponadczasowa.

Motyw "gunbarrel" filmu:


Czołówka filmu z tematem instrumentalnym:


Piosenka "We Have All The Time In The World" w wykonaniu Louisa Armstronga:

 Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni