Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

James Bond na 7. FMF i Soundtracks.pl - Diamonds Are Forever

07 Wrzesień 2014, 11:06


Zapraszamy do zapoznania się z siódmą częścią bondowskiego cyklu na portalu Soundtracks.pl o piosenkach z wszystkich filmów o Jamesie Bondzie.

Cykl przygotowany został przez Adama Krysińskiego specjalnie z okazji zbliżającego się 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, podczas którego jednym z punktów programu będzie Wielka Gala z Jamesem Bondem - Koncert 007: The Best of James Bond. Codziennie prezentować będziemy Wam szczegóły o piosence z kolejnego chronologicznie filmu o Jamesie Bondzie.

Zapraszamy na internetową stronę 7. FMF - www.fmf.fm07. Diamonds Are Forever (1971 rok)

Piosenka tytułowa - "Diamonds Are Forever"
Wykonanie - Shirley Bassey
Autorzy - John Barry (muzyka) i Don Black (słowa)

Do ostatniego filmu o Bondzie, w którym tytułową rolę zagrał Sean Connery - Diamenty są wieczne, piosenkę tytułową skomponował John Barry, a autorem słów był Don Black. Panowie do wykonania utworu zaprosili Shirley Bassey. Piosenkarka stała się wówczas pierwszym wykonawcą, który dla Bonda zaśpiewał po raz drugi (i jak się okazało 8 lat później - nie po raz ostatni). Utwór był kolejnym wielkim sukcesem Barry'ego. Piosenka wyróżniała się również muzycznie, a dla całości jej brzmienia kluczowa była rola elektrycznego basu w drugiej części piosenki. Fragment piosenki kilka lat temu wykorzystał Kanye West w swojej piosence "Diamonds from Sierra Leone", na co uzyskał zgodę od Johna Barry'ego. Utwór jest kanonem bondowskich piosenek.

Motyw "gunbarrel" filmu:


Czołówka filmu z piosenką:


Shirley Bassey wykonuje piosenkę na żywo na Jubileuszu 50-lecia panowania Królowej Elżbiety II w 2012 roku:

 Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni