Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

James Bond na 7. FMF i Soundtracks.pl - The Man With The Golden Gun

09 Wrzesień 2014, 18:11


Zapraszamy do zapoznania się z dziewiątą częścią bondowskiego cyklu na portalu Soundtracks.pl o piosenkach z wszystkich filmów o Jamesie Bondzie.

Cykl przygotowany został przez Adama Krysińskiego specjalnie z okazji zbliżającego się 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, podczas którego jednym z punktów programu będzie Wielka Gala z Jamesem Bondem - Koncert 007: The Best of James Bond. Codziennie prezentować będziemy Wam szczegóły o piosence z kolejnego chronologicznie filmu o Jamesie Bondzie.

Zapraszamy na internetową stronę 7. FMF - http://www.fmf.fm/09. The Man With The Golden Gun (1974 rok)

Piosenka tytułowa - "The Man With The Golden Gun"
Wykonanie - Lulu
Autorzy - John Barry (muzyka) i Don Black (słowa)

W trakcie pre-produkcji filmu Człowiek ze Złotym Pistoletem w 1973 roku do skomponowania piosenki tytułowej zaangażowano Alice Cooper'a, który napisał i nagrał utwór. Rockowa piosenka została jednak odrzucona przez producentów filmu. Cooper w późniejszych wywiadach dość niewybrednie wypowiadał się na temat tej sytuacji i podkreślał, że jego utwór był lepszy niż finalna piosenka (co potwierdzało też wielu krytyków). Zadowolony ze swojej kompozycji Cooper w niezmienionej formie umieścił ją jeszcze w tym samym roku na swoim albumie ?Muscle of love?

Po perypetiach z Cooper`em, producenci filmu zwrócili się do Johna Barry`ego i ten skomponował finalną piosenkę, a słowa napisał do niej Don Black. Do wykonania utworu wybrano wokalistkę Lulu. Do dziś jest to jedna z dwóch najsłabiej ocenianych przez krytyków i najsłabiej radzących sobie na listach przebojów piosenek z Bondów. Co więcej, sam John Barry do końca swojego życia w wywiadach podkreślał, że nie był zadowolony z tej piosenki, a nawet mówił wprost, że ?najgorsze ze wszystkiego co zrobił dla wszystkich Bondów, to właśnie ta piosenka?.
 
Motyw "gunbarrel" filmu:


Czołówka filmu z piosenką:


Odrzucona piosenka Alice Coopera:

 


Andy:

Dziwne. Ja bym powiedział, że to jedna z lepszych piosenek. Dobrze rozpoznawalna, z chwytliwym i funkcjonalnym tematem.

Adam Krysiński:

Historia i matematyczne fakty zdecydowały inaczej :)

Andy:

Głupia historia. Głupie matematyczne fakty ;)


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni