Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

James Bond na 7. FMF i Soundtracks.pl - Octopussy

13 Wrzesień 2014, 22:23


Zapraszamy do zapoznania się z trzynastą częścią bondowskiego cyklu na portalu Soundtracks.pl o piosenkach z wszystkich filmów o Jamesie Bondzie.

Cykl przygotowany został przez Adama Krysińskiego specjalnie z okazji zbliżającego się 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, podczas którego jednym z punktów programu będzie Wielka Gala z Jamesem Bondem - Koncert 007: The Best of James Bond. Codziennie prezentować będziemy Wam szczegóły o piosence z kolejnego chronologicznie filmu o Jamesie Bondzie.

Zapraszamy na internetową stronę 7. FMF - http://www.fmf.fm/13. Octopussy (1983 rok)

Piosenka tytułowa - "All Time High"
Wykonanie - Rita Coolidge
Autorzy - John Barry (muzyka) i Tim Rice (słowa)

Producenci trzynastego filmu o Bondzie - Ośmiorniczka, o skomponowanie piosenki poprosili Johna Barry'ego, który napisał również do filmu muzykę. O napisanie słów kompozytor poprosił Tima Rice'a. Pierwszą wersję piosenki nagrała i zaśpiewała Laura Branigan, ale jej wykonanie nie spodobało się producentom. Ta odrzucona piosenka do dnia dzisiejszego pozostała niestety nie wydana.

Angaż Rity Coolidge, która finalnie wykonała tytułową piosenkę "All time high" był dziełem przypadku. Córka producenta Alberta R. Broccoli'ego - Barbara Broccoli (od filmu GoldenEye w 1995 roku przejęła fotel producenta po swoim zmarłym w 1994 roku ojcu), miała w swoim domu płyty Rity Coolidge i lubiła jej muzykę, więc spontanicznie zasugerowała ojcu, by zatrudniono właśnie Coolidge do wykonania piosenki. I tak też się stało.

Utwór był pierwszą bondowską piosenką w historii do której nakręcono oficjalny teledysk. Piosenka nie spełniła jednak oczekiwań słuchaczy i utwór słabo radził sobie na listach przebojów, a dodatkowo nie udało mu się uzyskać nominacji do Oscara, pomimo szeroko prowadzonej wówczas kampanii promocyjnej.

Motyw "gunbarrel" filmu:


Czołówka filmu z piosenką:Oficjalny teledysk do piosenki:


Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni