Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

James Bond na 7. FMF i Soundtracks.pl - The World Is Not Enough

19 Wrzesień 2014, 23:04


Zapraszamy do zapoznania się z dziewiętnastą częścią bondowskiego cyklu na portalu Soundtracks.pl o piosenkach z wszystkich filmów o Jamesie Bondzie.

Cykl przygotowany został przez Adama Krysińskiego specjalnie z okazji zbliżającego się 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, podczas którego jednym z punktów programu będzie Wielka Gala z Jamesem Bondem - Koncert 007: The Best of James Bond. Codziennie prezentować będziemy Wam szczegóły o piosence z kolejnego chronologicznie filmu o Jamesie Bondzie.

Zapraszamy na internetową stronę 7. FMF - http://www.fmf.fm/19. The World Is Not Enough (1999 rok)

Piosenka tytułowa - "The World Is Not Enough"
Wykonanie - Garbage
Autorzy - David Arnold (muzyka) i Don Black (słowa)

Dziewiętnasty film o przygodach Jamesa Bonda - Świat to za mało, był trzecim i przedostatnim występem Irlandczyka Pierce'a Brosnana w roli Agenta 007. Po wielkim sukcesie poprzedniego film, producenci ponownie poprosili kompozytora Davida Arnolda o skomponowanie muzyki i piosenki tytułowej. Do napisania słów Arnoldowi udało się nakłonić legendę branży - Dona Blacka, który był autorem m.in. największych bondowskich hitów Johna Barry'ego w minionych 3 dekadach. Kompozytor bardzo chciał by utwór zaśpiewała grupa Garbage. Spotkał się zespołem, który wyraził aprobatę podkładem demo i tekstem piosenki. Wspólnie nagrali demo i przedstawili producentom, którym utwór się spodobał, a zespół nagrał finalną wersję utworu. Piosenka została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków i świetnie radziła sobie na listach przebojów. Jest uważana za jedną z najlepszych bondowskich piosenek, do tego sprawnie łącząca duszę klasycznych bondowskich piosenek, z nowoczesnością. Do utworu oczywiście powstał również oficjalny teledysk.

Warto wspomnieć, że w trakcie gdy Arnold i Garbage nagrywali swoją piosenkę tytułową, producenci odrzucili utwór The World Is Not Enough, autorstwa zespołu Straw - grupa sama wysłała taśmę demo producentom filmu  (piosenkę można posłuchać poniżej).

Motyw "gunbarrel" filmu:


Czołówka filmu z piosenką:


Oficjalny teledysk do piosenki:Odrzucona piosenka zespołu Straw - The World Is Not Enough (podłożona fanowsko pod oryginalną czołówkę filmu):


Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni