Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

James Bond na 7. FMF i Soundtracks.pl - Quantum Of Solace

22 Wrzesień 2014, 20:50


Zapraszamy do zapoznania się z dwudziestą drugą częścią bondowskiego cyklu na portalu Soundtracks.pl o piosenkach z wszystkich filmów o Jamesie Bondzie.

Cykl przygotowany został przez Adama Krysińskiego specjalnie z okazji zbliżającego się 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, podczas którego jednym z punktów programu będzie Wielka Gala z Jamesem Bondem - Koncert 007: The Best of James Bond. Codziennie prezentować będziemy Wam szczegóły o piosence z kolejnego chronologicznie filmu o Jamesie Bondzie.

Zapraszamy na internetową stronę 7. FMF - http://www.fmf.fm/22. Quantum Of Solace (2008 rok)

Piosenka tytułowa - "Another Way To Die"
Wykonanie - Jack White i Alicia Keys
Autorzy - Jack White (muzyka i słowa)

Dwudziesty drugi film o przygodach Jamesa Bonda - Quantum Of Solace, to drugi występ Daniela Craig'a w roli Agenta 007. Po oszałamiającym sukcesie artystycznym i finansowym poprzedniego filmu - Casino Royale, oczekiwania wobec kolejnego filmu były olbrzymie. Niestety nie spełnił on oczekiwań i powstał jeden z najsłabszych Bondów w całej historii.

Autorem muzyki do filmu był David Arnold, dla którego był to już piąty Bond. Autorem tytułowej piosenki Another Way To Die był Jack White z zespołu The White Stripes. Do współpracy zaprosił Alicję Keys i tak po raz pierwszy w historii Bondów, piosenkę tytułową wykonał duet. Utwór spotkał się z dość ciepłym przyjęciem krytyków, ale oceniany był pozytywnie głównie jako piosenka sama w sobie, a krytykowano natomiast mało odniesień do bondowskiej historii i brak bondowskiej duszy.

Motyw "gunbarrel" filmu:


Czołówka filmu z piosenką:


Oficjalny teledysk do piosenki:

Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni