Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  



Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:



Zapisz

Nominacje do Złotych Globów 2009 w kategorii muzyki filmowej

11 Grudzień 2008, 15:18

Ogłoszono nominacje do Złotych Globów przyznawanych co roku przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (org. Hollywood Foreign Press Association).
 




Wśród nominowanych znalazły się:
 
W kategorii Najlepsza muzyka:
 
Defiance
(James Newton Howard)
 
The Curious Case of Benjamin Button
(Alexandre Desplat)
 
Slumdog Millionaire
(A.R. Rahman)
 
Frost/Nixon
(Hans Zimmer)
 
The Changeling
(Clint Eastwood)
 
W kategorii Najlepsza Piosenka:
 
Down to Earth (z filmu WALL-E)
Gran Torino (z filmu Gran Torino)
I Thought I Lost You (z filmu Bolt)
Once in a Lifetime (z filmu Cadillac Records)
The Wrestler (z filmu The Wrestler)
 
Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej powstało w Los Angeles w 1943 roku jako Hollywoodzkie Stowarzyszenie Korespondentów Zagranicznych. Celem organizacji było wsparcie procesu zdobywania i przekazywanie informacji przez dziennikarzy z całego świata, którym przyszło pracować w Kalifornii w czasie, kiedy Ameryka była już na dobre zajęta udziałem w II Wojnie Światowej. Ich głównym obiektem zainteresowania stała się rozwijająca się właśnie w zawrotnym tempie branża rozrywkowa - przede wszystkim filmowa. Pierwsze wyróżnienia filmowe zostały przyznane przez Stowarzyszenie już w 1944 roku.
 
Obecnie nagrody przyznawane są w 25 kategoriach, w tym 11 telewizyjnych. Obok Oscarów są uznawane za najbardziej prestiżowe w branży filmowej.
 
Gala wręczenie Złotych Globów odbędzie się w niedzielę 11 stycznia 2009 roku w Hollywood.
 
[Żródło: www.goldenglobes.org]


Olek Dębicz:

Bardzo jestem ciekaw najnowszego filmu Finchera i oczywiście skomponowanej do niego muzyki. Desplat jest moim zdaniem jednym z najbardziej utalentowanych kompozytorów, dlatego liczę na przeżycia estetyczne w kinie. "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", sądząc z opisu i zwiastuna, ma podobną fabułę jak ostatnie, niesamowite dzieło Coppoli "Młodość stulatka" z bardzo interesującą muzyką Golijova. Przy okazji jeszcze raz serdecznie polecam ten film!

scoreman:

Ciekawe zestawienie nominowanych, chociaż nie zgadzam się z nim do końca. Najbardziej intryguje mnie "Slumdog Millionaire", które co i rusz pojawia się przy okazji różnych konkursów. Czyżby jakiś czarny koń? Słuchaliście tej płyty? Warto po nią sięgnąć?

Neimoidian:

Muzyka do "Benjamina Buttona" nijak nie przypomina tej z filmu Copolli, ale jest to ciekawy Desplat, podobny trochę nastrojem do "Lust, Caution"(choć muszę posłuchać tej muzyki więcej niż raz, by wyrobić sobie bardziej złożoną opinię). "Slumdog Millionaire" mnie intryguje (nie znam nic Rahmana), choć sam nie wiem czego się spodziewać mogę.

Neimoidian:

Ośmieliłem się zerknąć na prace Rahmana - score składa się czegoś co niefachowo mogę określić jako pop-elektronika. :/ Mieszanka lokalnych brzmień, techno, śpiewanego popu... To ja już wolę Santaolallę...

Adam Krysiński:

Brad Pitt? Brzyyyydal ;-) A tak serio score Desplata to ciekawa muzyka i jedna z mocniejszych pozycji tego roku dla mnie. Szkoda tylko, że tna te najlepsze ścieżki dźwiękowe musieliśmy czekać aż na przełom listopada i grudnia. No ale lepsze to niż nic. Desplat, Rambo, 2 Elfmany, nowiutki Zimmer, Bond, Kaspian, Hancock... Same czwórkowe interesujące scory.. Qrcze trudno mi będzie wybrać Złotą Piątkę do naszej nagrody :) Nie wspomnę jeszcze o niesłyszanym na chwilę obecną Eastwoodzie, Walkiri, Oporze, Eagle Eye, i boję się trochę tego, że i tu może mnie coś zaskoczyć (typuje Clinta). Na koniec z zupełnie innej półki świetne polskie dwa scory - Nie Kłam Kochanie i Świadectwo (!)... Nie spodziewałem się takiego roku, jeden z najlepszych w ostatnich latach, cudowne wydania zagraniczne (limity Intrady, Proma, Concorda..), sporo polskich scorów w tym roku też wydano.. Jestem bardzo zadowolony z AD 2008. Mimo wszystko.. Mimo tych batmanowych i iron manowych kałów i innych zapchaj dziur..

Pokemon:

Czy naprawdę Pan Krysiński zna tylko jedno słowo, na określenie czegoś, co mu się nie podoba?:/

Adam Krysiński:

Co w nim złego? Całkowicie cenzuralne słowo, dla określenia spieprzonych szans na ciekawy score lub na album, który nie spełnił moich oczekiwań mimo nadziei w nim pokładanych... A że poziom obecnej hojłódzkiej muzyki filmowej niestety coraz częściej takowy jest, to już nie moja wina :)


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni