Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Muzyka filmowa = Soundtracks.pl

Serwis Soundtracks.pl powstał w 2002 roku i jest najdłużej działającym i największym polskim portalem internetowym, którego specjaność to muzyka filmowa. Nie jesteśmy instytucją komercyjną. Redakcja portalu to pasjonaci, których hobby stanowi muzyka z filmów, jej promocja i wszystko, co z tym gatunkiem jest związane. Posiadamy reprezentanta w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Krytyków Muzyki Filmowej.

Portal Soundtracks.pl był w naszym kraju pionierem elektronicznych wydań ścieżek dźwiękowych, niedostępnych wcześniej w żadnej formie. Soundtrack taki można było legalnie pobrać za niewielką opłatą. I tak muzyka filmowa Michała Lorenca czy Andrzeja Korzyńskiego ujrzała światło dzienne w formie wydań elektronicznych. Udało nam się uratować od zapomnienia soundtrack z filmu "300 mil do nieba" czy "Dzieci z doliny młynów", a później również muzyka z filmów "Daleko od okna", "O Rodzicach i Dzieciach" i kilka innych.

Portal Soundtracks.pl nie zamyka się tylko we własnej działalności wydawniczej. W 2010 roku rozpoczęliśmy współpracę z Polskim Radiem S.A. przy wydaniach płytowych polskiej muzyki filmowej. Aktualnie na rynku ukazały się już dzięki naszej wspólnej pracy takie tytuły jak: „Czas Honoru” Bartosza Chajdeckiego, „Miłość Nad Rozlewiskiem” Stanisława Syrewicza, „Projekt Dziecko” i „Sounds Of Love: Muzyka Miłością Pisana” Macieja Zielińskiego oraz „Jan Paweł II: Szukałem Was”, „Ojciec Mateusz”, „Różyczka” i „Śluby Panieńskie” Michała Lorenca. Znacząco przyczyniliśmy się do powstania tych albumów, przygotowując wywiady i materiały tekstowe do książeczek. Płyty te cieszą się dużą popularnością na rynku, czego dowodem są m.in. „Złote Płyty”, którymi za sprzedaż uhonorowano soundtrack z „Różyczki” i „Jan Paweł II: Szukałem Was…”.

Nie przechodzimy obojętnie obok żadnej płyty, której zawartość stanowi muzyka z filmów - czy jak kto woli soundtrack. Mamy nadzieję, że zamieszczane w naszym portalu recenzje, będą stanowiły dla Was punkt odniesienia, pomagając w podjęciu decyzji o zakupie (lub nie) danej płyty. W większości przypadków, każdy z naszych redaktorów sam decyduje o tym, co będzie recenzował, dlatego czasem może się zdarzyć, że soundtrack uważany przez Was za wybitny, nie został przez nas jeszcze zrecenzowany. Staramy się jednak stale uzupełniać braki, tworząc obszerne i profesjonalne źródło informacji o muzyce filmowej. W tej chwili serwis współtworzą:Pisali dla nas także:Mamy nadzieję, że znajdziecie tu użyteczne informacje. Prosimy też, abyście dzielili się odczuciami jakich dostarcza Wam muzyka z filmów, korzystając z możliwości dodawania komentarzy oraz naszego forum.


(...) "Do wydawania polskiej muzyki filmowej wzięli się nawet twórcy popularnej strony internetowej Soundtracks.pl, którą miesięcznie odwiedza 20 tys. osób. Nagrania można ściągnąć ze strony za 10 zł. Na razie w ofercie jest muzyka z filmów Andrzeja Żuławskiego (m.in. "Szamanki").

Perełkę stanowią tematy z "300 mil do nieba" Macieja Dejczera. Muzyka filmowa Michała Lorenca ukazał się jedynie na analogu i kasecie w 1990 r. Właściciele Soundtracks.pl porozumieli się z Polskimi Nagraniami i oryginalną taśmę poddali cyfrowemu remasteringowi." (...)

Gazeta Wyborcza, nr 121 - 25 maja 2007


"Serwis Soundtracks przeznaczony jest dla osób, które pasjonuje muzyka filmowa. Znajdziemy w nim blisko czterysta recenzji płyt ze ścieżkami dźwiękowymi, wywiady, nowości, konkursy oraz informacje o koncertach. Recenzje płyt, które umieszczono w tym sierwisie, są obszerne i ciekawie napisane." Ocena serwisu 4,97 / 6

Komputer Świat, nr 7/2005


"Soundtracks.pl to bez wątpienia oryginalny pomysł i świetne jego wykonanie. Serwis to potężny zbiór recenzji ścieżek dźwiękowych najprzeróżniejszych filmów. Ich liczba niedługo przekroczy 400. Recenzje stoją na naprawdę wysokim poziomie, wyczerpujące wypowiedzi redaktorów serwisu dostarczają nam wszystkich tych informacji, których potrzebujemy. (...) Z czystym sumieniem i niemałą przyjemnością przyznajemy serwisowi Soundtracks.pl miejsce pierwsze."

GeneracjaX.pl
Serdeczne podziękowania dla firm, które zainteresowały się naszym serwisem i udzielają nam wsparcia:


     

       

       

   

 

Instytut Rozbitek

Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni