Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

"Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa" z muzyką Cezarego Skubiszewskiego

15 Sierpień 2011, 15:29

Powstająca właśnie ekranizacja popularnej powieści dla młodzieży Rafała Kosika pt. Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa w reżyserii Wiktora Skrzyneckiego zostanie zilustrowana muzyką naszego wybitnego kompozytora - Cezarego Skubiszewskiego. Dla artysty, który na stałe mieszka i pracuje w Australii, była to pierwsza okazja do pracy nad polskim filmem.
Kompozytor o swojej pracy nad soundtrackiem do filmu
:
Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa to jest przygodowy film s-f dla dzieci i młodzieży z masą muzyki (86 wejść muzycznych). W maju byłem w Warszawie, gdzie nagrałem część kompozycji. Napisałem również do tego filmu piosenkę, którą nagrałem w Australii ze znaną wokalistka Ellą Hooper (na zdjęciu).

W rolach tytułowych występują: Kamil Klier, Maciej Stolarczyk i Klaudia Łepkowska. Premiera filmu została zaplanowana na jesień bieżącego roku.

Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa

(źródło: http://felixnetinika.pl/blog)

Urodzony w Warszawie Cezary Skubiszewski jest autorem muzyki do kilkudziesięciu produkcji filmowych oraz telewizyjnych, przede wszystkim w Australii, gdzie mieszka od połowy lat 70. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród australijskiego środowiska filmowego, a jego ścieżki dźwiękowe cieszą się niesłabnącą popularnością u widzów i słuchaczy.

Kompozytor należy do osób wyjątkowo zapracowanych. W sierpniu na ekranach kin w Australii ukazał się zbierający entuzjastyczne recenzje, chwalony również za muzykę, obraz pt. Red Dog, natomiast za około dwa miesiące Skubiszewski rozpoczyna pracę nad kolejnym filmem - Sapphires w reż.
Wayne Blair. Kompozytor został również kierownikiem muzycznym i dyrygentem tegorocznych Screen Music Awards, gdzie wystąpi wspólnie z Lisą Gerrard.Czytaj również:

Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni