Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Kama Sutra: A Tale of Love

26 Marzec 2002, 12:20 
Kompozytor: Mychael Danna

Rok wydania: 1997
Wydawca: TVT

Muzyka na płycie:
Kama Sutra: A Tale of Love

Ciekawa muzyka do filmu z roku 1996, utrzymana w klimacie indyjskim, z elementami nowoczesnej muzyki elektronicznej. Ścieżkę to stworzył Mychael Danna, kompozytor specjalizujący się w muzyce etnicznej.

W swoich kompozycjach Danna wykorzystał niezwykłe, indyjskie instrumentarium i wspaniałe wokale. Nie zabrakło również orkiestry, choć ograniczonej do sekcji smyczkowej.

Na Kama Sutrę składa się kilka przecudownych utworów, które głeboko mnie poruszyły. Są to przede wszystkim: Omiya i Maya`s Theme. Spokojne i subtelne kompozycje. Ale te dwie kompozycje to pewnego rodzaju wyjątki. Choć wykorzystują one liczne elemnty etniczne, to jednak opierają się na zachodniej melodyce. Ogromna większość z pozostałych utworów to kompozycje bardzo, ale to bardzo etniczne, lub wręcz "dziwaczne".

Na płycie dominuje spokój i sielanka, ale znajdziemy także kilka utworów dynamicznych i mrocznych, np.: The Execution, A Jewel of the Gutter oraz Biki Is Insulted.

Tą płytę mogę polecić osobom uwielbiającym muzykę etniczną lub poszukującym extremalnie nowych wrażeń. Dla tych z Was, którzy wolą muzykę zachodnią ta płyta, z dużym prawdopodobieństwem, okaże się nieprzyjemnym doświadczeniem.

Recenzję napisał(a): Łukasz Remiś   (Inne recenzje autora)

Lista utworów:

1. Omiya - 2:12
2. Maya`s Theme - 2:14
3. Maya Takes Revenge - 0:57
4. Aphrodisiac - 1:46
5. Wedding Song - 1:07
6. Jai`s Flower - 0:56
7. The Eternal Triangle - 2:13
8. Expulsion - 1:53
9. All Pure Spirit - 2:59
10. A Jewel of the Gutter - 2:57
11. Red Hibiscus on Skin - 1:34
12. The Glory of God Is in You - 2:25
13. Gold Dust Bacchanalia - 5:32
14. Marriage of the Flying Spirit - 2:40
15. Examining, Examining - 1:11
16. Biki Is Insulted - 1:25
17. Come Paint My Breasts With Sandalwood - 0:37
18. Markings - 2:32
19. A Cry from the Heart - 1:59
20. My Flower - 2:18
21. The Execution - 4:35
22. The Toona Song performed by Shubha Mudgal - 1:45
23. Off to New Horizons of Love You Go performed by Iqbal Bano - 5:47

Komentarze czytelników:

JazzO:

Moja ocena:

Całkowicie zgadzam się z Łukaszem. "Kama Sutra" nie jest kompozycją, do której się często wraca. To taka muzyczna ciekawostka, coś nowego, innego, wyróżniającego się stylistyką wśród ogromu hollywodzkich partytur. Soundtrack zdecydowanie zbyt etniczny co sprawia, że dla melomanów nie gustujących w tego rodzaju utworach ma bardzo niską słuchalność. Nie mniej jednak dwa pierwsze utwory zwróciły moją uwagę, gdyż w nietuzinkowy sposób ukazane są w nich emocje. Kompozycja Danny skierowana jest wyłącznie do miłośników etnicznej muzyki. Pozostałych może nudzić.

Karolinka:

Moja ocena:

Prosze,podajcie mi wykonawce i tytul pisoenki,jaka zaczyna sie na poczatku filmu.Wiem,ze spiewa to pewna kobiecnika:) Dalej czarna magia:( Pozdrawiam serdecznie i z gory ziekuje =*

Adam Krysiński:

Moja ocena:

Wreszcie udało mi się kupić ten album. Piękne wydanie, książeczka w formie dużego plakatu, no i te niesamowite, przepiękne zdjęcia... Już w filmie, który widziałem bardzo dawno temu i niewiele z niego pamiętam, zwróciłem uwagę na muzykę. Dzięki niej zainteresowałem się, co prawda w bardzo skromnej ilości, pracami Ryuichi Sakamoto, szukając po prostu podobnych brzmień. Właściwie wszystko co chciałem napisać o muzyce Danny, napisał powyżej w komentarzu Olek, więc nie będę się powtarzał. Dla mnie jednak 3/5 to troszkę krzywdząca ocena dla tej partytury. Za jej wyjątkowość, według mnie, daję ocenę 4/5.