Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Fortepian (The Piano)

02 Październik 2002, 18:09 
Kompozytor: Michael Nyman

Rok wydania: 1993
Wydawca: Virgin Records

Muzyka na płycie:
Fortepian (The Piano)

 Kup tę płytę w:

iTunes za 5.99
SATYSFAKCJA GWARANTOWANA - nagroda Soundtracks.plWspaniały, choć typowy dla Nymana soundtrack - tak w kilku słowach można streścić tę płytę. Znajdziemy tu niezwykły styl tego kompozytora, podobnie jak w muzyce do filmy "Gattaca", nieco monotonny lecz wprowadzający w pewien trans. Muzyka ta wdziera się głęboko w umysł i przekazuje swój, bogaty ładunek emocjonalny, pomimo swojej prostoty.

Muzyka do tego filmu to w dużej mierze utwory solowe na fortepian - co jest zupełnie uzasadnione, ze względu na tytuł filmu. Są też jednak wspaniałe utwory na pełną orkiestrę, wykonywane przez Monachijską Orkiestrę Symfoniczną. Partie smyczkowe są niezwykle piękne, zwłaszcza w połączeniu z fortepianem i tematem przewodnim.

Ten soundtrack szczególne polecam osobom, które już miały do czynienia z kompozycjami Nymana, a którym przypadły one do gustu. Wszyscy inni muszą po prostu spróbować, bo jest to muzyka nieco nietypowa.

Recenzję napisał(a): Łukasz Remiś   (Inne recenzje autora)

Lista utworów:

1. To The Edge Of The Earth - 4:06
2. Big My Secret - 2:51
3. A Wild And Distant Shore - 5:50
4. The Heart Asks Pleasure First - 1:33
5. Here To There - 1:02
6. The Promise - 4:14
7. A Bed Of Ferns - 0:46
8. The Fling - 1:28
9. The Scent Of Love - 4:16
10. Deep Into The Forest - 2:58
11. The Mood That Passes Through You - 1:13
12. Lost And Found - 2:24
13. The Embrace - 2:36
14. Little Impulse - 2:11
15. The Sacrifice - 2:46
16. I Clipped Your Wing - 4:34
17. The Wounded - 2:26
18. All Imperfect Things - 4:03
19. Dreams Of A Journey - 5:30

Razem: 56:47

Komentarze czytelników:

Babsi:

Moja ocena:

Musze przyznac ,ze jako jeden z niewielu soundtrack z "Fortepianu" zaskoczył mnie swoja roznorodnoscia.Niby wszytstko podobne,poniewaz grane na fortepianie a jednak kazda piosenka dostracza czegos innego, nie jak np w "Titanicu" gdzie melodie w gruncie rzeczy opieraja sie na jedenj a zmienia sie tylko wlasciwie styl w jakim zostala wykonana. To znakomita sciezka ,a piosenka "The heart asks pleasure firt" ciagle mi sie chodzi po glowie.

Marcianna:

Moja ocena:

Przepiekna muzyka, przepiekny film.

Adam:

Moja ocena:

Wspaniała muzyka!

Przemysław Kałwa:

Moja ocena:

Najpiękniejsze prace na tej ścieżce to oczywiscie te grane na fortepianie...zachwycaja swa melodyka i sila wyrazu.Piekne i emocjonalne - czerpia ze szkockich piesni ludowych...goraco polecam.

Piotr z Wrocławia:

Moja ocena:

Gdy obejrzałem wspaniały film, odrazu postanowiłem stać się posiadaczem ścieżki dźwiękowej.Muzyka jest wspaniała i zawiera ducha, którego często brak wielu innym soundtrakom.Tak przy okazji to ktoś o pseudonimie Babsi chyba do końca nie wysłuchał ścieżki bo jak mi wiadomo nie ma tam nic śpiewanego więc trudno nazywać utwory piosenkami,a to różnica.Pozdrawiam.


  Do tej recenzji są jeszcze 2 komentarze -> Pokaż wszystkie