Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Tytani (Remember the Titans)

14 Grudzień 2002, 23:22 
Kompozytor: Trevor Rabin

Rok wydania: 2001

Muzyka na płycie:
Tytani (Remember the Titans)

Kolejnym rarytas muzyki filmowej, który chciałbym wam przedstawić to ścieżka dźwiękowa do filmu REMEMBER THE TITANS, jest to płyta promocyjna wydana tylko i wyłącznie dla członków Akademii Filmowej (OSCARY). Ten kto oglądał film na pewno zapamiętał muzykę! Takiej ścieżki dźwiękowej nie można pominąć, świetnie brzmi zarówno w filmie jak i na płycie CD.
Film REMEMBER THE TITANS nawiązuje do tematu rasizmu, wytwórnia Disneya spojrzała na ten temat od strony sportowej, ukazuje stosunki pomiędzy młodymi graczami w drużynie futbolowej ( futbol amerykański ). Muzykę którą słyszymy w filmie skomponował Trevor Rabin, specjalista od kina akcji ( GONE IN 60 SECONDS, DEEP BLUE SEA, ENEMY OF THE STATE, BAD COMPANY, AMERICAN OUTLAWS... ) ! Słuchając tej ścieżki dźwiękowej na pewno przypomnimy sobie także film ARMAGEDDON ponieważ muzyka w dynamicznych utworach brzmi bardzo podobnie co wychodzi jej na dobre! Ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Trevora Rabina jest szybka, dynamiczna i zagrzewająca do walki ale oprócz szybkiego tempa w większości utworów, możemy tu również usłyszeć spokojniejsze kompozycje np. utwór 8 lub 12 - wolne, nastrojowe i świetnie ilustrujące akcje filmu.

Trevor Rabin nie jest jedynym kompozytorem, który napisał muzykę do tego filmu, zrobił to również John Debney ale jego *score został odrzucony! Z korzyścią dla filmu. W mojej kolekcji posiadam także wersje odrzuconą, która jest tylko cieniem tego co napisał Trevor Rabin.

Oprócz wersji promocyjnej możecie także natknąć się na score z 13 utworami. Dodatkowy 13-ty track pochodzi z oficjalnie wydanego soundtracku na którym zamieszczono tylko jeden utwór instrumentalny Trevora Rabina, a szkoda ponieważ oryginalny score jest o niebo lepszy od składanki piosenek z tego soundtracku.

Recenzję napisał(a): Albert Domagała   (Inne recenzje autora)

Lista utworów:

1. Remember The Titans - 2:17
2. Gettysberg - 1:17
3. The Game - 4:44
4. Integration - 1:14
5. T.C.Williams - 2:27
6. Virginia - 1:36
7. The Hospital - 1:50
8. Titans Spirit - 1:22
9. Black And White - 1:14
10. On The Bus - 1:54
11. The Field - 2:37
12. Boone And Yoast - 2:26

Razem: 25:03

Komentarze czytelników:

Jan Froböse:

Moja ocena:

Hallo. I want to get/buy the Score frome "remember the titans". Is it possible to get it frome you?? I´ve seen it on your homepage soundtrack.pl

Admin:

Moja ocena:

If you want this soundtrack, check at soundtrackzone.com

Czarodziej:

Moja ocena:

Do recenzji wkradł się mały błąd. Okazuje się, że " "odrzucona" partytura Johna Debneya do Remember the Titans to tak naprawdę fałszywka. Justin Boggan na swojej słynnej już chyba liście odrzuconych scoreów podał ten fakt. Poza tym, warto jeszzce powiedzieć, że muzyka Rabina, bardziej chyba nawet niż z poprzedniej twórczości kompozytora, czerpie z Rudyego, klasycznej już partytury Jerry Goldsmitha.

Mefisto:

Moja ocena:

Świetna muzyczka. Krótka, ale konkretna.

KUSY:

Moja ocena:

Świetna muza ale jak zwykle u Rabina za krótka,podobał mi się zwłaszcza Gettysburg.