Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Jade

17 Styczeń 2003, 04:30 
Kompozytor: James Horner

Rok wydania: 1995

Muzyka na płycie:
Jade

JADE to jedna z największych perełek w całej dyskografii Jamesa Hornera. Muzyka z filmu JADE nigdy nie została wydana oficjalnie a szkoda ponieważ to bardzo ciekawa pozycja w dorobku tego świetnego kompozytora. Main Title, który otwiera płytę jest tajemniczy, fragmentami przypominający Legends Of The Fall, zresztą takich podobnych fragmentów możemy znaleźć więcej słuchając tej ścieżki dźwiękowej. W kilku utworach ( track 6,11,12 ) możemy usłyszeć piękny wokal Loreen McKennitt, który nadaje całemu soundtrackowi niepowtarzalny klimat !
Płyta ta to jeden z najbardziej poszukiwanych soundtracków przez kolekcjonerów i fanów Jamesa Hornera. Miejmy nadzieje że może kiedyś soundtrack ten zostanie wydany oficjalnie ponieważ naprawdę jest tego wart !

Recenzję napisał(a): Albert Domagała   (Inne recenzje autora)

Lista utworów:

1. Main Titles - 5:11
2. Looking For Answers - 2:49
3. Evidence - 2:48
4. Interrogation - 1:08
5. Clues - 0:46
6. Desire - 2:17
7. The Trap - 1:07
8. Skin - 2:30
9. Go To Her - 1:31
10. Finale - 3:09
11. End Title - 4:39
12. Jade - 5:08

Razem: 32:52

Komentarze czytelników:

JeRzy:

Moja ocena:

Rzeczywiście świetna, ale niestety bardzo trudna do zdobycia rzecz. Horner wplótł w całość utwór "The Mystic Dream" Loreeny McKennitt w taki sposób, że stanowi on nierozłączną część kompozycji.

pablo:

Moja ocena:

muzyka bardzo fajna!!!!!/tylko gdzie moge kupic ta plyte-prosze dajcie mi znac czekam na odpowiedz pod adresem e mail

pablo:

Moja ocena:

muzyka bardzo fajna tylko gdzie moge dostac ta plyte prosze dajcie mi znac

Michał:

Moja ocena:

Naprawdę znakomita muzyka. Szkoda tylko ,że tak mało znana. Niesamowity klimat wykreowany przez przepiękny wokal Loreen McKennitt, elektroniczne wykreowane chórki i muzyka stoją na jak najwyższym poziomie. Nie wspominając już o sekcji dętej czy etnicznych brzmieniach w End Title. Jest to niewątpliwie smaczny kąsek w twórczości Hornera a warto dodać ,że w tym samym roku powstało również znakomite Braveheart, Apollo 13, Casper, Balto, czy Jumanji. Może właśnie to przyczyniło się do nie wydania muzyki z tego filmu. Wolano wydać soundtracki z filmów komercyjnych i w sumie nie ma co się temu dziwić.

Mefisto:

Moja ocena:

Łojejku jaka żenująca recka - no offence :) Zresztą płyta też jest żenująca, więc może lepiej, że nikt jej nigdy nie wydał. W każdym razie to, co słychać na bootlegu, to w większości tapeta, a jak już słychać coś fajnego, to jest to nic innego, jak fragmenty kompozycji Loreeny McKennitt, wzięte niemal wprost z jej albumów.


  Do tej recenzji jest jeszcze 1 komentarz -> Pokaż wszystkie