Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Psy

19 Październik 2002, 14:45 
Kompozytor: Michał Lorenc

Rok wydania: 1992

Muzyka na płycie:
Psy

Michała Lorenca uważam za jednego z najlepszych polskich kompozytorów. Ścieżką dźwiękową do "Psów" zdaje się on to potwierdzać. Jest to świetna muzyka, w dużej części bardzo charakterystyczna dla kina europejskiego. Znacznie różni się ona od typowej muzyki ilustracyjnej rodem z Hollywood - i bardzo dobrze.

Większa część utworów jest dość spokojna, nastrojowa i sentymentalna. Są także i dynamiczne, utrzymane nieco w klimacie grozy. Wszystkie są jednak bardzo dramatyczne i przepełnione emocjami. Wspaniałe, solowe motywy na trąbkę szczególnie mi się podobały. Ale przede wszystkim znaleźć tu można świetny styl Lorenca - zwłaszcza w sposobie w jaki prowadzi on sekcję smyczkową orkiestry.

Na początku kilku utworów, dodano fragmenty kwestii różnych bohaterów filmu. Kwestii, które dziś są już niemal kultowe. Świetnie współgrają one z muzyką, dodając czasami pewnego napięcia. Świetne są także rozmaite odgłosy, np.: kroki czy szczekanie psów - wspólnie z muzyką tworzą niezwykły klimat.

Pomimo sporej orkiestry, sposób w jaki płyta została nagrana, powoduje, że muzyka ma kameralny charakter. Świetnie sprawdza się to przy utworach spokojnych, ale przy bardziej dynamicznych już nie bardzo.

Recenzję napisał(a): Łukasz Remiś   (Inne recenzje autora)

Lista utworów:

1. Psy
2. Kołysanka
3. Mafia
4. Ona
5. Masakra
6. Wieczór
7. Dom, skrzypce, harfa
8. Zbrodnia
9. Kołysanka II
10. Korytarz, krew
11. Kraty
12. Śmierć ubeka
13. Kołysanie
14. Umowa
15. Toast
16. Wojna
17. Decyzja
18. Zakochany kumpel
19. Kołysanka IV
20. Strach
21. Śmierć
22. Uwertura
23. Kołysanka

Komentarze czytelników:

drags:

Moja ocena:

Dla mnie Psy sa tym czym dla alkoholika pierwszy lyk zimnego piwa w upalny dzien, a muzyka Michala Lorenca tym czym dla Franca byla jego beretta

Richard:

Moja ocena:

Szukam od lat tego soundtrack od "PSY" mieszkam w niemczech in nie wiem jak go moge dostac. Ta muzyka jest wspaniala. Kto moze mi pomuc?

Rafalski:

Moja ocena:

radzę spróbować kupić w sklepie gigant.pl - tam "Psy" sa za niecałe 30 PLN, chyba wysyłają za granicę, ale przy płatnościach kartą.

dzidek:

Moja ocena:

pozycja lidera nie zagrożona.

Adam Krysiński:

Moja ocena:

Ja nie jestem przekonany do tej płyty. Dla mnie to średniak tak na 3,5 ~ 4/ 5 - oczywiście parę utworów genialnych, ale jakoś tak się dziwnie tego słucha - może dlatego że film dziwny :P No i te dialogi - tak wiem że pasują do muzy i buduja klimat ale ja entuzjasta nie jestem :) Ogólnie wolę score z drugiej części Psów. To tyle :)


  Do tej recenzji jest jeszcze 5 komentarzy -> Pokaż wszystkie