Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  



Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:



Zapisz

Szczegóły Master Classes na TRANSATLANTYKU

25 Lipiec 2013, 18:47

W tym roku między 3 a 9 sierpnia Poznań odwiedzą po raz kolejny znakomici goście, którzy poprowadzą cieszące się ogromną popularnością darmowe i otwarte Master Classes, związane z różnymi aspektami powstawania filmów kinowych, produkcji telewizyjnych i gier video. Wśród nich m. in. kompozytor Marco Beltrami (Hurt Locker) oraz reżyser i scenarzysta Petr Zelenka (Guzikowcy, Samotni). Od scenariusza, poprzez aktorstwo, reżyserię, operatorkę, finansowanie, zmagania producenckie, po realizację i postprodukcję dźwięku i obrazu - to wszystko i wiele więcej podczas 7 dni intensywnych wykładów i spotkań z twórcami pokazywanych filmów.






Dźwięk i Muzyka

Wśród tegorocznych Transatlantyk Master Classes m. in. wykłady na temat wszystkich etapów tworzenia dźwięku w filmie, telewizji oraz grach video. Kompozytor Marco Beltrami (World War Z) będzie mówił o komponowaniu muzyki do produkcji hollywoodzkich, kompozytor Dave Porter natomiast o specyficznym trybie pracy kompozytora muzyki do seriali telewizyjnych. Michael P. Aust (SoundTrack_Cologne) poprowadzi spotkanie z zaproszonymi gośćmi na temat kompozycji muzyki do gier video. Peter Golub opowie m. in. o funkcji dyrektora muzycznego Sundance Institute i dzisiejszym stanie muzyki w filmach niezależnych w USA a Marc Marder o wyjątkowej roli muzyki w filmach niemych.

Piotr Czarnecki, jako Prezes banku wygłosi wykład, podczas którego na przykładzie orkiestry, która będzie grała na żywo, omówi jej strukturę organizacyjną, jako model funkcjonowania organizacji.

Brytyjska konsultantka muzyczna, która nadzorowała produkcję ponad 80 filmów, Maggie Rodford, opowie, na czym polega podział ról w zespole odpowiedzialnym za produkcję dźwięku w filmie. Master Class poprowadzi również trzykrotny zdobywca Oscara w kategorii ?Najlepszy Montaż Dźwięku? David MacMillan, który omówi proces nagrywania dźwięku w epoce filmu cyfrowego a Vasco Hexel będzie mówił o narzędziach współczesnego kompozytora filmowego.

Joanna Napieralska, operator dźwięku, wykładowca Wydziału Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie poprowadzi zajęcia na temat sound designu, Dominika Kotarba, reżyserka dźwięku, poprowadzi wykład Oko w uchu.

Piotr Ługowski natomiast poprowadzi cykl spotkań na temat nowoczesnych i łatwo dostępnych technologii nagrywania dźwięku do filmów niskobudżetowych.

Wyjątkowe spotkanie czeka nas z akordeonistą Tuurem Florizoone, który pokaże jak w niekonwencjonalny sposób tworzyć ścieżkę dźwiękową do filmu.


Reżyseria
Reżyser i scenarzysta Petr Zelenka wygłosi wykład pt. Śmierć filmu.
Xawery Żuławski poprowadzi całodniowe warsztaty reżyserskie w Instytucie Rozbitek, a w Poznaniu będzie można spotkać się z reżyserką Magdaleną Łazarkiewicz.

Produkcja Filmowa i Telewizyjna
Niezależny producent Zachary Matz (m. in. City Island) będzie mówił o produkcji filmowej, czerpiąc ze swojego wieloletniego doświadczenia w branży produkcyjnej. Z kolei tryby produkcji telewizyjnej w Stanach Zjednoczonych opisze doświadczony producent Larry Sanitsky.
Poznamy też perspektywę młodych reżyserów związanych z Sundance Institute: Chada Hartigana i Marty Cunningham. Autorzy dwóch znakomitych obrazów prezentowanych w sekcji Sundance na Transatlantyku (This is Martin Bonner i Valentine Road) opowiedzą, jak wygląda produkcja filmów niezależnych w USA.

Andy Heathcote i Heike Bachelier, twórcy Pana Krowy poruszą kwestię alternatywnych metod realizacji filmów, o których nakręceniu marzycie, oraz tego, jak dotrzeć z nimi do publiczności kinowej.


Scenopisarstwo
Sztuki pisania scenariusza będzie można się uczyć od Shema Bittermana, znanego transatlantykowej publiczności autora scenariuszy filmowych (The Job) i sztuk teatralnych wystawianych również na deskach Instytutu Rozbitek (Influence), który skupi się na temacie pisania scenariusza opartego na wątkach biograficznych.


Warsztaty aktorskie

Warsztaty aktorskie w Centrum Kultury Zamek poprowadzą znakomici polscy aktorzy: Marian Dziędziel (Dom Zły, Drogówka) a także Michał Żurawski.


Nowe technologie w obrazie
I wreszcie warsztaty na temat nowych technologii, efektów specjalnych, operatorki i motion capture (w filmach i grach) poprowadzą wykładowcy ALVERNIA STUDIOS, technologię operatorską i najnowsze aparaty będzie można zobaczyć w CK Zamek podczas warsztatów Jacka Szymczaka i Roberta Woźniaka.


Grafika i Design
Warsztaty dotyczące uniwersalnego języka wizualnego poprowadzi autor logo oraz plakatu tegorocznej edycji Festiwalu, Daniel Horowitz.



Ponadto czeka nas spotkanie z Weroniką Rosati poświęcone historii kina amerykańskiego.

Na koniec jeszcze zapraszamy na warsztaty prowadzone przez Legalną Kulturę, o obiegu kultury i jej losach w cyfrowych czasach

Wszystkie Master Classes odbędą się w Centrum Kultury ZAMEK oraz w Instytucie Rozbitek. Warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych, pod warunkiem wcześniejszego wypełnienia formularza rezerwacji na stronie www.transatlantyk.org.

Program Master Classes

FORMULARZ ZAPISÓW

Ww. Master Classes to nie jedyne atrakcje TRANSATLANTYK FESTIVAL. Pełen i aktualny program warsztatów, paneli i Q&A do pobrania TUTAJ.

[źródło:materiały prasowe]



Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni