Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  



Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:



Zapisz

"Władca Pierścieni : Drużyna Pierścienia" już dziś w Krakowie !!!

31 Maj 2008, 10:04

Już dziś wieczorem, 31 maja o godzinie 21.00 w Krakowie na Błoniach odbędzie się wielkie widowisko muzyczne!

Wszystkich miłośników muzyki filmowej, filmów fantasy i nie tylko, "Krakowskie Biuro Festiwalowe" oraz Soundtracks.pl zapraszają na projekcję pierwszej części trylogii "Władca Pierścieni" Petera Jackson'a - "Drużyna Pierścienia" z muzyką wykonywaną na żywo!

Film wyświetlany będzie na wysokim na 18 metrów ekranie, jednym z największych w Europie, z napisami w języku polskim. Pod ekranem na scenie znajdzie się aż 300-stu osobowa orkiestra. "Sinfonietta Cracovia", Chór Pro Musica Mundi, Chór Chłopięcy Pueri Cantores Sancti Nikolai, mezzosopranistka Kaitlyn Lusk oraz dyrygent Ludwig Wicki wykonają muzykę na żywo do rozszerzonej wersji filmu. Całość prac od strony muzycznej i technicznej nadzoruje sam kompozytor, HOWARD SHORE, wraz ze swoimi technikami i dźwiękowcami. Niestety z powodu napiętych terminów kompozytor nie mógł osobiście przybyć dziś na Błonia.







Kaitlyn Lusk
- mezzosopranistka, od 2004 r. stale współpracująca z Howardem Shorem. W 2003 roku, jako czternastolatka, zadebiutowała z Baltimore Symphony Orchestra. Sukces ten zaowocował możliwościami podjęcia współpracy z czołowymi orkiestrami amerykańskimi, m.in. z Bostonu, Filadelfii, San Francisco. Artystka współpracowała z tak znakomitymi dyrygentami, jak: Keith Lockhart, Alexander Mickelthwate, Allaistar Willis, Stuart Malina, Nicolas Palmer, Markus Huber. W 2007 roku w Lipsku, wraz z Gewandhaus Orchestra pod batutą Maestro Johna Mauceriego zadebiutowała na europejskiej scenie.

Rok 2004 wyznacza początek stałej współpracy Kaitlyn Lusk z Howardem Shorem. To wtedy kompozytor zaprosił ją do wykonania oscarowej piosenki Into The West podczas nowojorskiej gali rozdania nagród Grammy. Od tamtej pory artystka wykonuje partie solowe w monumentalnym dziele Shore`a Symfonii Władca Pierścieni (Lord of the Rings Symphony).

Znakomite recenzje zdobył także recital Kaitlyn Lusk zatytułowany Dreams Really Do Come True zawierający współczesne wykonania klasycznych piosenek z filmów legendarnej wytwórni MGM (Metro-Goldwyn-Mayer), rozsławionych przez aktorkę i piosenkarkę Judy Garland. Niedawno artystka wydała także swoją pierwszą solową płytę No Looking Back, zawierającą przeszło 40 piosenek skomponowanych do najsłynniejszych obrazów filmowych.


Ludwig Wicki - szwajcarski muzyk, dyrygent i wykładowca. Urodził się w kantonie Lucerny. Edukację muzyczną zdobywał w klasie puzonu Rolfa Bodendorfera i prof. Branimira Slokara oraz na wydziale dyrygentury pod kierunkiem prof. Martina Flämiga, dr Ewalda Körnera oraz prof. Donato Renzettiego. W latach 1980-1989 był puzonistą w Lucerne Symphony Orchestra. Założył wówczas znane zespoły grające na instrumentach dętych: San Marco oraz Lucerne Philharmonic Brass Quintette. Od 1989 roku sprawuje funkcję profesora klasy puzonu i muzyki kameralnej na Akademii Muzycznej w Lucernie, od 2004 wykłada dyrygenturę w College of Liberal Arts w Bernie, a od 2007 kieruje wydziałami instrumentów dętych obu uczelni. Jest głównym dyrygentem orkiestry dętej  Bürgermusik Lucern, dyrektorem artystycznym Renaissance Ensamble II Dolcimelo Lucerne oraz sekcji dętej Ensemble Beaufort. Jako dyrygent i puzonista uczestniczył w licznych nagraniach telewizyjnych, radiowych i płytowych, a także został laureatem różnych nagród w konkursach solowych oraz muzyki kameralnej. W 2007 roku miasto Lucerna uhonorowało go Nagrodą Uznania.

Jest założycielem i dyrektorem  artystycznym 21st Century Orchestra, dającej regularne koncerty muzyki filmowej. Na stałe współpracuje z Howardem Shorem, Randym Newmanem, Martinem Böttcherem oraz innymi kompozytorami muzyki filmowej. W 2008 w Lucerne Concert Hall (KKL) odbyła się światowa premiera muzyki Howarda Shore`a skomponowanej do pierwszej części trylogii Władca Pierścieni - Drużyna Pierścienia w wykonaniu 21st Century Orchestra, którą dyrygował Ludwig Wicki. Było to pierwsze pełne, publiczne wykonanie na żywo oryginalnej ścieżki dźwiękowej z tego filmu.


Sinfonietta Cracovia - zaliczana do czołowych polskich i europejskich zespołów kameralnych. Wyjątkowa atmosfera koncertów, ich entuzjastyczny odbiór przez publiczność, znakomite recenzje, a przede wszystkim jakość prezentacji muzycznych na scenie świadczą o jej stałym rozwoju. Sukces Sinfonietty związany jest również z nowoczesnym sposobem zarządzania, który sprzyja pozyskiwaniu nowych odbiorców muzyki klasycznej. Na zaproszenie muzyków, Robert Kabara objął pieczę artystyczną nad orkiestrą. W ciągu zaledwie kilku miesięcy, przekształcił ?Kameralistów Krakowskich? w znakomity, sprawny i dojrzały artystycznie zespół.

Sinfonietta Cracovia - nazwa ta pojawiła się na początku 1994 roku - stała się miejską instytucją kultury pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa i otrzymała status Orkiestry Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Od stycznia 2001 roku pierwszym gościnnym dyrygentem zespołu jest John Axelrod.

Współpraca z niezwykłymi osobowościami świata sztuki jest stałym elementem życia koncertowego Sinfonietty. Są wśród nich takie postacie jak: Krzysztof Penderecki, Christoph Eschenbach, Lorin Maazel, Valery Gergiev, Rudolf Buchbinder, Mischa Maisky, Pieter Wispelwey, Ilya Gringolts, Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk, Barry Douglas, Kaja Danczowska, Irene Grafenauer, Tabea Zimmermann i wiele innych. Koncerty w prestiżowych salach Europy dały zespołowi międzynarodowe uznanie. Sukcesy artystyczne zaowocowały zaproszeniem do współpracy z orkiestrą osobistości świata kultury i sztuki Wiednia, Salzburga, Paryża, Hamburga, Berlina, Frankfurtu, Nowego Jorku, Chicago. Komitet Honorowy Sinfonietty tworzą ludzie kreujący wydarzenia kulturalne na całym świecie.


frodo:

To dopiero było widowsiko. Nawet na chwilę zwatpilem czy muzyka na zywo. Dopiero jak na chwile byla przerwa w naglosnieniu zrozumialem,ze stoi za tym taki tytaniczny wysilek muzyczne,ze czad... wagner nie pisal lepiej. oirganizatorzy staneli na wysokosci zadania, taka jakosc dzwieku mozna sluchac w domu na najlepszym sprzecie, my sluchalismy na zywo.. przyjechalismy na ten koncert z gdyni (na Serrze też byliśmy) no i jesli tylko bedzie kontynuacja festiwalu zapowiadamy sie za rok:)

Felipe:

Poprostu fantastyczne wydarzenie. Chór chłopięcy naprawdę stanął na wysokości zadania jak i wszyscy wykonawcy. Jechałem z Pruszkowa i nie żałuje. Było naprawdę cudnie, jak ktoś nie był niech żałuje ;]

MW:

Wspaniale przygotowana impreza, orkiestra perfekcyjnie zagrała muzykę,

Tomasus:

Jak dla mnie super ;) Miejsca w sektorze S0, ( jedyny kłopot z dzwiękiem kilka minut po rozpoczęciu). Ale faktycznie uczta była. Oby więcej było takich rzeczy Pozdrawiam

Marek:

Koncert był super. Stąd też mój apel: "Szanowni polscy Organizatorzy Imprez Wszelakich, proszę, zwróćcie większą uwagę na istnienie w społeczeństwie polskim dużej rzeszy miłośników muzyki filmowej i róbcie więcej tego typu festiwali!" :) Aha, a podczas koncertu wcale nie widziałem Kaitlyn Lusk. Myślałem, że taką gwiazdę światowego formatu będą eksponować gdzieś w pierwszym rzędzie przed orkiestrą, a ta się gdzieś z tyłu schowała...;)

do Marka:

z ta Katlyn Lusk to przesada, glos ma niezly i rzeczywiscie do piosenek enyi wybrana perfekcyjnie, ale tak akocepcja koncertu: najwaziejszy byl film. A mnie ta awari sie podobala, tak jak przejezyczenie babki z radia, co sie pomylila z drogami ewakiuacyjnymi. po prostu bylo to takie prawdziwe. tym bardziej imponowal rozmach organizacyjny i potega muzyki. Ciarki mialem, jak chor spiewal motyw pierscienia,albo stale motywy mordoru. czad zupelny.efekty slyszalne, jakby je ylo slychac w calym krakowie. Nic dodac nic ujac.cieakwe czy za rok bedzie czesc II?

Seba:

To wspaniałe, że było tak świetnie... Mnie z kolei rozczarował pan Krzesimir Dębski. Wykonanie, aranżacja klasyków była kiepska, czasem tragiczna(Misja). Czy naprawdę Władca był taki wspaniały?

Łukasz Remiś:

Władca był znakomity! A niebawem sami będziecie się mogli o tym przekonać na naszych stronach ;-)

Seba:

Mam nadzieję, że zagrają jeszcze raz gdzieś w Polsce... Na pewno wtedy pojadę!

memek:

"Władca był znakomity! A niebawem sami będziecie się mogli o tym przekonać na naszych stronach ;-)" Jestem ciekawy czy to będą całe retransmisje, czy tylko skróty.

Adam Krysiński:

Tajemnica :P Tego nie wiedzą nawet starożytni Czechosłowacy ;-)

loffe:

ja dzisiaj lecę do londynu na koncert :) mam nadzieje, ze bedzie super. a co do takich eventow w polsce z muzyką filmową... az się prosi, zeby zalatwic Hansa Zimmera... :D

lorien:

Ja byłam wykonawcą i powiem wszystkim, że zaśpiewać w takim przedsięwzięciu to coś niezapomnianego na całe życie :D Dyrygent GENIALNY a muzyka... nie ma co gadać. Jest przepiękna tak jak film


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni