Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Europejska trasa "Hans Zimmer on Tour"

29 Marzec 2016, 13:51

Na miesiąc przed wizytą Hansa Zimmera w Polsce warto przypomnieć o tym wydarzeniu! Już 30 kwietnia Hans Zimmer pojawi się w Gdańsku w ramach pierwszej w swojej karierze trasy koncertowej "Hans Zimmer on Tour". Artysta odwiedzi również Łódź (1 maja) i Kraków (3 maja).
Europejska trasa zainspirowana została wielkim sukcesem dwóch koncertów w legendarnej londyńskiej Hammersmith Apollo w 2014 roku. Były to jego pierwsze publiczne koncerty (po debiucie na Flanders International Film Festival) w ciągu całej, trwającej już kilka dekad hollywoodzkiej karierze. Koncerty były tym bardziej wyjątkowe, że towarzyszyli mu współpracujący z nim na co dzień gitarzyści - Johnny Marr i Pharell Williams.

Podobnie jak koncerty w Hammersmith, każdy występ w ramach obecnej trasy będzie wyjątkowym spektaklem audiowizualnym. Wizualizacje i światła zostały zaprojektowane przez światowej sławy Marca Brickmana. Marc jest dobrze znany fanom spektakularnych koncertów. Pracował ze wszystkimi - od Pink Floyd, przez Nine Inch Nails po Barbrę Streisand. Jest również odpowiedzialny za oświetlenie Empire State Building w Nowym Jorku. Koncerty Hansa Zimmera będą nie tylko brzmiały, jak żaden inny, ale również wyglądały, jak żaden inny.

Promotor i jednocześnie wielki przyjaciel Zimmera, Harvey Goldsmith tak mówi o zbliżającej się trasie: To będzie seria koncertów z orkiestrą, grającą muzykę filmową z filmami wyświetlanymi na ekranach. Hans zaprezentuje swoją muzykę na swój własny sposób. On sam ułożył kolejność utworów, dobrał muzyków i gości specjalnych. Tych koncertów nie można przegapić.

Podczas koncertów w Polsce Hansowi Zimmerowi towarzyszyć będzie chór, Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna oraz zespół w składzie:

Johnny Marr - gitara
Satnam Ramgota - instrumenty perkusyjne 
Guthrie Govan - gitara
Yolanda Charles - gitara
Nick Glennie-Smith - instrumenty klawiszowe
Steve Mazzaro - instrumenty klawiszowe
Lebo M. - wokal
Miriam Blennerhassett - wokal

W ramach trasy Hans Zimmer On Tour w Polsce odbędą się 3 koncerty:

30 kwietnia w Ergo Arena, Gdańsk 
1 maja w Atlas Arena, Łódź 
3 maja w Tauron Arena, Kraków 

Bilety do nabycia na www.eventim.pl oraz w punktach sprzedaży. 

___________________________________________________

Urodzony w Niemczech Hans Zimmer jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych muzyków Hollywood, chociaż jego pierwszy muzyczny sukces wcale nie wiązał się z muzyką filmową. Popularność zdobył jako członek popowej grupy The Buggles. Ich przebój Video Killed the Radio Star stał się wielkim hitem na całym świecie i był pierwszym teledyskiem wyemitowanym w MTV. 

Do świata muzyki filmowej Zimmer wkroczył w Londynie, w trakcie swojej długiej współpracy z wielkim kompozytorem i mentorem Zimmera Stanleyem Myersem‚ z którym napisał muzykę do brytyjskiej komedii "Moja piękna pralnia". Bardzo szybko zaczął dostawać propozycje pracy przy filmach już samodzielnie. Jednym z jego wielkich sukcesów z tamtego czasu była muzyka do bardzo uznanego przez krytyków i publiczność "Świata na uboczu". Pisząc muzykę do tego filmu jako jeden prekursorów połączył tradycyjną muzykę z nowymi technologiami. Dzięki temu do dzisiaj uważany jest za ojca integracji nowoczesnej muzyki elektronicznej z tradycyjnymi orkiestrowymi aranżacjami.  

Punktem zwrotnym w karierze Hansa był rok 1988, kiedy został poproszony o napisanie muzyki do filmu "Rain Man". Film dostał Oskara za najlepsze zdjęcia, a Zimmer po raz pierwszy był nominowany za najlepszą ścieżkę dźwiękową. Rok później skomponował muzykę do kolejnego filmu, który został nagrodzony za zdjęcia - "Wożąc Pannę Daisy" z Jessicą Tandy i Morganem Freemanem.

W 1990 roku ugruntował swoją pozycję jako kompozytor muzyki do oskarowych produkcji odbierając własną nagrodę za film "Król Lew". Ścieżka do tego filmu sprzedała się w ponad 15-milionowym nakładzie, a poza Oskarem została nagrodzona również Złotym Globem, Tony, dwiema Grammy Awards oraz American Music Award. Zimmmer łącznie nominowany był do 7 nagród Złotego Globa, 7 Grammy's i 7 Oskarów za: "Rain Mana", "Gladiatora", "Króla Lwa", "Lepiej być nie może", "Żonę Pastora", "Cienką czerwoną linię", "Księcia Egiptu" i "Ostatniego Samuraja".

W 2000 roku Zimmer napisał muzykę do "Gladiatora", za co dostał nominacje do Oskara, Złotego Globa i Nagrody Brytyjskich Krytyków Filmowych. Ścieżka dźwiękowa z tego filmu sprzedała się w ponad 3 milionach egzemplarzy na całym świecie, co spowodowało wydanie kolejnego albumu: ?Gladiator: More Music From The Motion Picture". W tym samym roku Hans napisał muzykę również do: "Mission: Impossible 2"‚ "Drogi do El Dorado" i "Co za tupet!".

Nie sposób wymienić wszystkich filmów, do których Zimmer napisał muzykę, ale też mówiąc o nim, nie można nie docenić przynajmniej tych najważniejszych: "Pearl Harbor"‚ "The Ring", 4 filmy Ridleya Scotta: "Naciągacze"‚ "Hannibal"‚ "Helikopter w ogniu" i "Thelma i Louise". Kolejne to: "Chłopaki mojego życia" i "Ich własna liga" Penny'ego Marshalla, "Prawdziwy romans" Quentina Tarantino, "Łzy słońca", "Ognisty podmuch" Rona Howarda, "Szybki jak błyskawica", "Biały labirynt" czy animowany "Mustang z Dzikiej Doliny" (do tego ostatniego 4 piosenki napisał wspólnie z Brianem Adamsem, w tym nominowaną do Złotego Globa ?Here I Am.? 

Swój pierwszy koncert na żywo Zimmer dał podczas 27. Flanders International Film Festival. Wystąpił wtedy ze stuosobową orkiestrą i stuosobowym chórem. Zagrał wybrane utwory z jego ścieżek do: "Gladiatora"‚ "Mission: Impossible 2"‚ "Rain Man"‚ "Król Lew" i "Cienkiej czerwonej linii". Koncert został nagrany i wydany na płycie "The Wings Of A Film: The Music Of Hans Zimmer." 

W 2003 roku Zimmer napisał muzykę do swojego setnego filmu i był to "Ostatni Samuraj" z Tomem Cruisem. Został za to nagrodzony Złotym Globem oraz Nagrodą Brytyjskich Krytyków Filmowych. W kolejnych latach skomponował muzykę do: "Lepiej późno niż później", "Rybek z ferajny", "Trudnych słówek", "Madagaskaru", "Kung Fu Panda", "Incepcji", "Hannibala", "Sherlock Holmes", "Piraci z Karaibów", "Kod da Vinci", "Batman: początek", "Karmazynowy przypływ", "Zniewolony. 12 Years a Slave".

(Informacja prasowa)Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2020 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni