Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Święty (The Saint)

13 Grudzień 2002, 13:45 
Kompozytor: Graeme Revell

Rok wydania: 1997
Wydawca: Angel Records

Muzyka na płycie:
Święty (The Saint)

Święty to *remake z Valem Kilmerem w roli głównej. Dynamiczny film akcji z równie dynamiczną muzyką. Autorem soundtracku jest Graeme Revell - kompozytor chyba odrobinę niedoceniany, a niesłusznie.

Revell świetnie połączył tu orkiestrę z muzyką elektroniczną - której jest tu całkiem sporo, są to głównie dziwne dźwięki, które wprowadzają niepokojący klimat. Połączenie to jest na prawdę świetne, jego efektem jest tajemnicze i potężne brzmienie. Ale to nie wszystko. Obok utworów dynamicznych - specjalność Revella - znajdziemy kilka spokojnych i bardzo delikatnych. Najlepszym przykładem jest: Love Theme - wspaniały motyw przewodni wykonywany na fortepianie oraz przez sekcję smyczkową.

W sporej części jest to muzyka ilustracyjna, więc znajdziemy tu mnóstwo nagłych zmian tempa i klimatu. Klimat jednak, ogólnie rzecz biorąc jest dość mroczny i tajemniczy. Oczywistą zaletą tej płyty jest także duża różnorodność wśród utworów. Znajdą się tu zupełnie spokojne, sielankowe, chwilami nieco jazzowe oraz takie za którymi trudno nadążyć.

Revell pokazał tu wielką klasę: wspaniałe *orkiestracje połączone z nowoczesnymi, elektronicznymi brzmieniami. Jest to dość nowatorski soundtrack, wyraźnie wybijający się na tle innych produkcji.

Recenzję napisał(a): Łukasz Remiś   (Inne recenzje autora)

Lista utworów:

1. Main Title - 6:26
2. Break-In - 3:47
3. Shelley Monument - 2:18
4. Searching Apartment - 3:39
5. Love Theme - 2:56
6. The River Chase - 3:17
7. The Tunnels - 2:38
8. Race To Embassy - 2:24
9. Tempelhof - 2:42
10. Love Theme (2nd Version) - 2:55
11. Kremlin Riot - Karpov`s Room - 4:41
12. Red Square - 3:10
13. The Fight - 5:40
14. Love Theme Finale - 5:28

Razem: 52:01

Komentarze czytelników:

Kazaam:

Moja ocena:

Graeme Reveel slynie z tego iz kazda jego sciezka dzwiekowa rozni sie od siebie tak jak niegdys wszystkie utwory M. Jacksona :) to oczywiscie jest komplement, bo widac jak wielki potencjal tkwi w tym artyscie. Sciezka dzwiekowa do filmu "Swiety" jest dosc specyficzna, rzeklbym ze nie pasuje czesciowo do filmu. Nie potrafie dokladnie wytlumaczyc co mialem przez to na mysli, heh, ale mam wrazenie ze za rzadko zastosowano w niej styl jaki wyplywa z glownej melodii filmu. Dla tego tez procz utworow takich jak "The Tunnels" spodobal mi sie "Love theme Finale". Jednak do sciezki skomponowano procz 14 podstawowych utworow, dodatkowe 17, wsrod ktorych jest niemal blizniaczy utwor jak "Love theme Finale", jednak w tle da sie slyszec bas i perkusje, ktore tworza wlasciwy szybkosci filmu klimat

Rafalski:

Moja ocena:

Znakomita muzyka (love theme!!!) do żenującego filmu. Leslie Charteris przewraca się w grobie.